Forum Forum lotnictwa Strona Główna Forum lotnictwa
To tu spotykają się pasjonaci lotnictwa by troszkę o nim podyskutować.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Airfoto.pl schodzi na psy!
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Serwisy lotnicze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
777_forever




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 193
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 10:41, 18 Cze 2006    Temat postu: Airfoto.pl schodzi na psy!

Witam,

Wkurzę wszystkich zakładając nowy temat o airfoto, lecz nie mogę się dalej powstrzymywać od wyrażenia swoich poglądów na temat naszej galerii.

Gdzie się podziali screenerzy? Przymują taki badziew z Góraszki, że ręce mi już opadają! Fotki są rozmyte, nieostre, zle skadrowane, itd itd.

Szczególną uwagę zwrócę na fotki Braniewskiego, który, jak widać, wrzuca wszytko co ma, i nie potrafi wybrać najlepszych sztuk.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Sami zobaczcie. Jaki jest tego sens? O co tu chodzi? Czy screenerzy zaspali?

Drodzy screenerzy, jeżeli nie macie czasu/chęci na wykonowanie swojego obowiązku, to chętnie się do was przyłączę i bedę zapopobiegał takim przypadkom. Moje doświadczenie jest według mnie już na tyle duże, że spełniam wymagania potrzebne do bycia screenerem.

Moje przesłanie jest proste - ratujmy naszą galerie!

Pozdrawiam,

Maciek Majewski


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubaś




Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPWA

PostWysłany: Nie 11:12, 18 Cze 2006    Temat postu:

witam
Ogólnie oceny wydają mi się spoko jeśłi chodzi o oceny na airfoto,ale bywają właśnie takie wpadki Rolling Eyes które nie raz odczułem na swojej skórze niestety (niby nie ostre itp.)
Przyczyną wydaje mi się ilość zdjęć do oceny i może leci to hurtowo nie to żeby kogoś obwiniał. Confused


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bbb




Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 197
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WAW

PostWysłany: Nie 11:26, 18 Cze 2006    Temat postu:

Cały topic raczej nie na tym forum, co trzeba. Proponuję napisać ten post na forum Airfoto.pl - tam chyba częściej zagląda Darek Drabek... Wink Poza tym, Airfoto.pl chyba nigdy nie aspirowało do bycia polskim Airliners.net. Trochę szkoda, bo zauważyłem, że wiele osób przestało własnie z tego powodu wysyłać tam swoje zdjęcia...

BN


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
777_forever




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 193
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 12:32, 18 Cze 2006    Temat postu:

Nie chodzi o to, aby Darek to widział, bo on biedny i tak niczego nie da rady zrobić. Chodzi właśnie o to, abyście wy to widzieli. Musimy dokonać jakichś kroków, aby ta pogarszająca się sytuacja się polepszyła. bbb, ciebie też zachęcam do zgłoszenia się na screenera.

M.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wolan




Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 172
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: warszawa

PostWysłany: Nie 14:49, 18 Cze 2006    Temat postu:

bbb napisał:
Poza tym, Airfoto.pl chyba nigdy nie aspirowało do bycia polskim Airliners.net.


mimo wszystko zdaża się i tak, że odwalają fotki które wchodzą na airlinersów... jak choćby kiedyś opisywany (nie wiem czy tutaj) przypadek pożegnalnego (z airfoto) zdjęcia Coddy'ego.

pozdrawiam

P.S. przy okazji zastanawia mnie jak takie słabo techniczne zdjęcie trafiło do exclusive [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez wolan dnia Nie 18:06, 18 Cze 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Spotter




Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 523
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: GDN

PostWysłany: Nie 17:17, 18 Cze 2006    Temat postu:

Wprawdzie na Airfoto.pl mam tylko 2 fotki (co na mnie jest naprawde duzo jak na ta strone), to pozwole sobie cos powiedziec o tym serwisie.

Juz od dawna patrze na rozwoj tej strony. I od samego poczatku mi sie nie podoba ze wzgledu na niski poziom przyjmowanych zdjec. Nie powiem, ze jest tam sam kicz, sa naparwde dobre fotki, ale jest bardzo duzo zdjec miernych, wrecz kiepskich. Przykladem chociaz pokazane wyzej. Liczylem, ze strona sie podciagnie pod tym wzgledem. Ze to jest ruch marketingowy, majacy na celu sciagniecie fotografow na poczatku. A gdy bedzie juz w miare znana, podwyzszy swoj poziom.

Niestety, tak sie nie stalo. Wiele ludzi narzeka na screenerow z A.net, ze maja narabane w glowach i odwalaja fajne fotki, ze maja swoje dziwne wymagania. Ale zwroccie uwage na to, ze to wlasnie na tej stronie jest juz ponad 1 mln zdjec, ze ta strone znaja wszyscy. A jej opinia jest jednoznaczna - strona z najlepszymi zdjeciami. Ilez to ja razy juz slyszalem, czytalem od spotterow, ze A.net nie jest dla nich strona, gdzie chca wysylac. A nie chca wysylac, bo im odwalaja dobre foty. Tylko tzreba zwrocic uwage na to, ze odwalaja dobre foty ICH zdaniem.

Nie bede tutaj gloryfikowal A.net'u, bo nie mam tego na celu. Powiem tylko, ze jezeli chcecie aby Airfoto.pl sie liczylo przynajmniej na polskim rynku, musicie podniesc poziom przyjmowanych zdjec. Czyli zaczac sie czepiac szczegolow, jak to mowia co poniektorzy, ale tak, by dobre i ciekawe zdjecia przyjmowac. Bo w koncu, kto bedzie ogladal kiepskie zdjecia? kazdy ogaldajacy, chce zobaczyc cos ciekawego i dobrego. A jezeli strona nie bedzie miala ogladnalnosci, to i nikt nie bedzie wysylal. Dlatego moja rada z dobrego serca - wezcie ludzi kompetntnych, umiejacych robic dobre zdjecia i potrafiacych obiektywnie je ocenic. I najlpeiej jeszcze tych, co maja duuze doswiadczenie z A.net'em.

Mam nadzieje, ze strona ta sie rozwinie i ze bedzie w Polsce naprawde znana i ceniona. Moze sam zaczne wysylac z czasem zdjecia.

Pzdr


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pb299




Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 207
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z lasu

PostWysłany: Nie 17:38, 18 Cze 2006    Temat postu:

wolan napisał:
P.S. przy okazji zastanawia mnie jak takie słabo techniczne zdjęcie trafiło do exclusie [link widoczny dla zalogowanych]

Zajrzałem i się dziwię. Zastanawia mnie, kiedy w końcu tam dowiedzą się, jak się nazywają nasze wojska lotnicze...
Oraz kiedy w końcu zdjęcia zrobione W POLSCE przestaną być zrobione W POLANDZIE!
Obciach, obciach, obciach!!!

/p.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
k_sko




Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 520
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 20:26, 18 Cze 2006    Temat postu:

777... opinia jak najbardziej słuszna.

Pamiętajcie, że w dużej mierze bez zdjęć przesyłanych nie byłoby ww. stron. A przesyłane zdjęcia mają baaaardzo zróźnicowany poziom.

KS


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
777_forever




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 193
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 20:41, 18 Cze 2006    Temat postu:

Oczywiście, że mają, lecz chodzi właśnie o to, aby poziom nowych fotografów podwyższyć jak najszybciej. W ten sposób galeria się rozwija i zyskuje na respekcie.

M.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Spotter




Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 523
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: GDN

PostWysłany: Nie 20:48, 18 Cze 2006    Temat postu:

Prawda jest taka, ze jezeli bedzie sie bralo na strone wszystko, to i fotograf nie bedzie staral sie poprawic. A jezeli bedzie mialo sie ostra selekcje, zas fotografowi bedzie zalezec, to bedzie robil lepsze zdjecia.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
777_forever




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 193
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 20:55, 18 Cze 2006    Temat postu:

Spotter napisał:
Prawda jest taka, ze jezeli bedzie sie bralo na strone wszystko, to i fotograf nie bedzie staral sie poprawic. A jezeli bedzie mialo sie ostra selekcje, zas fotografowi bedzie zalezec, to bedzie robil lepsze zdjecia.


Arrow Dokładnie.

M.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Coddy




Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 624
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 21:08, 18 Cze 2006    Temat postu:

bbb napisał:
Poza tym, Airfoto.pl chyba nigdy nie aspirowało do bycia polskim Airliners.net. Trochę szkoda, bo zauważyłem, że wiele osób przestało własnie z tego powodu wysyłać tam swoje zdjęcia...


Byli i sa ludzie w Airfoto, którym zależy na poziomie, problem,
że nie wszystkim - tylę mogłem wywnioskować z mojej
krótkiej bytności screenerem.
Potem chciałem wspierać ten portal zdjęciami - też mi przeszło Sad

Airfoto nie jest w stanie zdecydować czy chce być portalem lotniczym,
gdzie zjęcia są miłym dodatkiem czy porządną galerią zdjęć
lotniczych.

Pzdr,
Paweł Guraj.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
k_sko




Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 520
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 22:30, 18 Cze 2006    Temat postu:

Coddy - otóż to.

Ostra selekcja też kiedyś była, ale to też nie wszystkim się podobało Rolling Eyes

KS


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
777_forever




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 193
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 22:32, 18 Cze 2006    Temat postu:

Ok, więc kim są ci, którym się to nie podobało, i jaki oni mają wpływ na screening?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabik




Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KORD/EPKK

PostWysłany: Wto 0:20, 20 Cze 2006    Temat postu:

Swoja droga wkurza mnie fakt ze niektorym zdjecia przyjmuja poza kolejnoscia (oczywiscie screening screeningiem). Jak zaladowalem do screeningu zdjecia w zeszlym tygodniu tak do dzisiaj echo... A niektorzy dali wczoraj i dziasiaj juz sa w bazie... Paranoja jakas...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Serwisy lotnicze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin