Forum Forum lotnictwa Strona Główna Forum lotnictwa
To tu spotykają się pasjonaci lotnictwa by troszkę o nim podyskutować.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pozwolenie na spotting...
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Gdańsk - Rębiechowo (EPGD/GDN)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nicole89




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPGD/GDN

PostWysłany: Nie 19:39, 19 Lut 2006    Temat postu: pozwolenie na spotting...

Hej
Mam małe pytanko... otóż niedawno, poza lotnictwem zainteresowałam się spottingiem, i - mimo raczej bardzo miernego sprzętu do realizowania tego zainteresowania;) - postanowiłam po raz pierwszy pojechać na EPGD i zacząć robić fotki...

Przejdę do rzeczy - chciałam się zapytać co właściwie trzeba zrobić, żeby uzyskać pozwolenie na fotografowanie na naszym lotnisku? :) Niestety moja dzisiejsza wycieczka zakończyła się właściwie niczym poza... spisaniem przez ochronę lotniska:P Oraz nie znoszącym sprzeciwu pytaniem pani z ochrony: "CO PANI TU ROBI??"... I dowiedziałam się tylko że muszę mieć pozwolenie na robienie fotek. Czy jest to możliwe bez członkostwa w EPGD Spotters? Podobno trzeba napisać pisemną prośbę do zarządu lotniska... tylko jak ją należy sprecyzować? I jakie są szanse na dostanie tego pozwolenia?

Sorki jeśli moje pytanka są głupie albo gdzieś tu już padła na nie odpowiedź... i dzięki za ewentualny odzew:)
Pozdr


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Nicole89 dnia Nie 20:06, 19 Lut 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HG




Dołączył: 17 Paź 2005
Posty: 507
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 20:04, 19 Lut 2006    Temat postu: Re: pozwolenie na spotting...

Nicole89 napisał:
Hej
Mam małe pytanko... otóż niedawno, poza lotnictwem zainteresowałam się spottingiem, i - mimo raczej bardzo miernego sprzętu do realizowania tego zainteresowania;) - postanowiłam po raz pierwszy pojechać na EPGD i zacząć robić fotki...

Przejdę do rzeczy - chciałam się zapytać co właściwie trzeba zrobić, żeby uzyskać pozwolenie na fotografowanie na naszym lotnisku? Smile Niestety moja dzisiejsza wycieczka zakończyła się właściwie niczym poza... spisaniem przez ochronę lotniska:P Oraz nie znoszącym pytaniem pani z ochrony: "CO PANI TU ROBI??"... I dowiedziałam się tylko że muszę mieć pozwolenie na robienie fotek. Czy jest to możliwe bez członkostwa w EPGD Spotters? Podobno trzeba napisać pisemną prośbę do zarządu lotniska... tylko jak ją należy sprecyzować? I jakie są szanse na dostanie tego pozwolenia?

Sorki jeśli moje pytanka są głupie albo gdzieś tu już padła na nie odpowiedź... i dzięki za ewentualny odzew:)
Pozdr


A czy pytalas na podstawie jakich aktow prawnych zadaja od Ciebie jakiegos pozwolenia na fotografowanie? Komuna sie skonczyla i nie ma czegos takiego jak zakaz fotografowania na lotniskach. Jezeli ktos Ciebie probuje zastraszyc i zabronic fotografowania samolotu przekracza swoje uprawnienia.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez HG dnia Nie 21:08, 19 Lut 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nicole89




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPGD/GDN

PostWysłany: Nie 20:12, 19 Lut 2006    Temat postu:

Hmm... nie żądali pozwolenia, ale stwierdzili tylko że muszę je mieć (chociaż nie jestem pewna, może i pytali się... ale to nieistotne); w sumie nie wiedziałam że NIE MA zakazu (tzn... już sama nie wiem czy jest czy nie), ale w zasadzie powinnam się domyślać że mogą się czepnąć - aha, no i poza tym nie byłam na terminalu ale stałam przy płocie od strony Bysewa, bo wiedziałam że to jedno z miejsc gdzie fotki robią EPGD Spotters... i możliwe że właśnie to mogło wzbudzać podejrzenia że jestem jakimś szpiegiem albo terrorystkąVery Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HG




Dołączył: 17 Paź 2005
Posty: 507
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 20:21, 19 Lut 2006    Temat postu:

Nicole89 napisał:
Hmm... nie żądali pozwolenia, ale stwierdzili tylko że muszę je mieć (chociaż nie jestem pewna, może i pytali się... ale to nieistotne); w sumie nie wiedziałam że NIE MA zakazu (tzn... już sama nie wiem czy jest czy nie), ale w zasadzie powinnam się domyślać że mogą się czepnąć - aha, no i poza tym nie byłam na terminalu ale stałam przy płocie od strony Bysewa, bo wiedziałam że to jedno z miejsc gdzie fotki robią EPGD Spotters... i możliwe że właśnie to mogło wzbudzać podejrzenia że jestem jakimś szpiegiem albo terrorystkąVery Happy

Jezeli bylas w miejscu publicvznym ogolnodostepnym to mozesz robic fotki i tyle.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nicole89




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPGD/GDN

PostWysłany: Nie 20:31, 19 Lut 2006    Temat postu:

No to brzmi zachęcająco Very Happy Ale na drugi raz głupio mi się będzie tłumaczyć i kłócić z nimi, cóż... a ta sytuacja nie była zbyt miła, bo zostałam potraktowana co najmniej jakbym miała zbombardować to lotnisko:P

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Spotter




Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 523
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: GDN

PostWysłany: Nie 20:34, 19 Lut 2006    Temat postu:

Nicole, nasze lotnisko szczyci sie najlepsza ochrona w Polsce i jedna z lepszych w Europie, co jest potwierdzone kilkoma certyfikatami. I to niestety powoduje nadwrazliwosc funcjonariuszy SOL i GPK. Jak czlonek zarzadu Stowarzyszenia "EPGD Spotters - Gdański Klub Miłośników Lotnictwa" zapraszam do wstapienia w nasze szeregi.

Co do robienia zdjec - otoz, wszyscy spottzerzy w Gdansku maja wyrobione lotniskowe przepustki, upowazniajace do robienia zdjec. Obecnie gdybys poszla do portu, zostala bys odeslana z kwitkiem. Wiec za jakis czas zapraszam do odwiedzenia naszej strony [link widoczny dla zalogowanych] oraz forum, do ktorego link jest na stronie. Mowie za jakis czas, dlatego, ze jestemy w trakcie restrukturyzacji i jeszcze szczegolow nie ma, zas forum tymczasowo nie dziala (przeprowadzka forum na inny serwer oraz dopracowania techniczne). Za ok. miesiac, dwa beda szczegolowe informacje, jak mozna do nas wstapic itp.

Jak narazie, jedyne co Ci moge zaproponowac to robienie zdjec z terminala, badz zapoznanie sie z czlonkami naszego klubu i robienie zdjec z nami. Wtedy napewno unikniesz nieprzyjemnosci zwiazanych z przeganianiem oraz spisywaniem.

Jezeli chcesz uzyskac wiecej informacji i masz jeszcze jakies pytania, zapraszam narazie na gg (4017542). Dodam jeszcze, iz bardzo sie ciesze z nowej spotterki. Mam nadzieje, ze wstapisz w nasze szeregi i wraz z nami bedziesz mile spedzac czas na lotnisku.

Jeszcze w kwesti formalnosci - czy jestes pelnoletnia. Gdyz tylko osoby pelnoletnie moga zostac przyjete do klubu i otrzymac przepustki lotniskowe.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaspar




Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPGD/GDN

PostWysłany: Nie 23:15, 19 Lut 2006    Temat postu:

To bylo okolo 16-16:30 od strony Bysewa prawda?Kolezanka z Sopotu Wink Milo mi poznac choc na razie tylko na forum!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SebolE




Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 79
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 23:18, 19 Lut 2006    Temat postu:

cyt Spotter "Jako czlonek zarzadu Stowarzyszenia "EPGD Spotters - Gdański Klub Miłośników Lotnictwa" "
Piekne.HIHI
No, ale nic, widzieliśmy z kolega akcje z wieży jak SOL podjeżdżał i słuchaliśmy na radiu rozmowę.
Faktycznie trzeba mięć zgodę na robienie zdjęć plus identyfikator.
Proponuje skontaktuje się z ta osoba: [link widoczny dla zalogowanych] i wszystko ci wyjaśni i wprowadzi w temat.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HG




Dołączył: 17 Paź 2005
Posty: 507
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 23:31, 19 Lut 2006    Temat postu:

SebolE napisał:

Faktycznie trzeba mięć zgodę na robienie zdjęć plus identyfikator.
Proponuje skontaktuje się z ta osoba: [link widoczny dla zalogowanych] i wszystko ci wyjaśni i wprowadzi w temat.

A kto ta zgode wydaje i na jakiej podstawie? Jak sie nie ma zgody to co wtedy? Aresztuja??? Wyglada to jak panstwo w panstwie. Zgodnie z prawem obowiazujacym w RP nie ma takiej mozliwosci aby zabronic komus robienia zdjec samolotom z miejsca ogolnodostepnego.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Airliner
Moderator



Dołączył: 30 Paź 2005
Posty: 1965
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPKK

PostWysłany: Nie 23:48, 19 Lut 2006    Temat postu:

HG napisał:
SebolE napisał:

Faktycznie trzeba mięć zgodę na robienie zdjęć plus identyfikator.
Proponuje skontaktuje się z ta osoba: [link widoczny dla zalogowanych] i wszystko ci wyjaśni i wprowadzi w temat.

A kto ta zgode wydaje i na jakiej podstawie? Jak sie nie ma zgody to co wtedy? Aresztuja??? Wyglada to jak panstwo w panstwie. Zgodnie z prawem obowiazujacym w RP nie ma takiej mozliwosci aby zabronic komus robienia zdjec samolotom z miejsca ogolnodostepnego.


Zostaniesz wtedy wydalony z naszego kraju Smile

Oczywiscie ze kazdy moze wykonywac zdjecia tyle ze czlonkoiwe EPGD Spotters sa zidentyfikowani przez sluzby lotniska a kazda inna osoba bedzie pewnie podlegac identyfikacji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KAWA
Administrator



Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 504
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 0:16, 20 Lut 2006    Temat postu:

SebolE napisał:
cyt Spotter "Jako czlonek zarzadu Stowarzyszenia "EPGD Spotters - Gdański Klub Miłośników Lotnictwa" "
Piekne.HIHI


Brawurowe Wink Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kalim




Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 50
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 0:24, 20 Lut 2006    Temat postu:

500 zl kary na EPGD jest za robienie zdjec bez zgody.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Airliner
Moderator



Dołączył: 30 Paź 2005
Posty: 1965
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPKK

PostWysłany: Pon 0:46, 20 Lut 2006    Temat postu:

Kalim napisał:
500 zl kary na EPGD jest za robienie zdjec bez zgody.


to jest jak rozumiem "Joke" ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gata
Moderator



Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 320
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 5:48, 20 Lut 2006    Temat postu:

Witam Nicole na forum Smile
Spotter napisał:
Jeszcze w kwesti formalnosci - czy jestes pelnoletnia

Jeśli cyferki przy nicku to rok urodzenia, to chyba nie... Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Spotter




Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 523
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: GDN

PostWysłany: Pon 8:21, 20 Lut 2006    Temat postu:

Airliner napisał:
Kalim napisał:
500 zl kary na EPGD jest za robienie zdjec bez zgody.


to jest jak rozumiem "Joke" ?


Nie Airliner, niestety to raczej nie jest joke. Nas tez tak straszono jak weszla nowa uchwala portu, dlatego sie udalismy do dyrekcji i dogadalismy. Ale nie jest to naparwde duzy problem - wystarczy miec przepustke i droga otwarta. Focisz do woli.

SebolE napisał:
cyt Spotter "Jako czlonek zarzadu Stowarzyszenia "EPGD Spotters - Gdański Klub Miłośników Lotnictwa" "
Piekne.HIHI


No co Sebol, pochwalic sie nie mozna Laughing A poza tym, robie tu eklame naszego klubu i zapraszam kolejna osobe Laughing Chyba o to nam przeciez chodzi, by nasze szeregi sie powiekszaly Cool


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Gdańsk - Rębiechowo (EPGD/GDN) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin