Forum Forum lotnictwa Strona Główna Forum lotnictwa
To tu spotykają się pasjonaci lotnictwa by troszkę o nim podyskutować.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziecko w samolocie.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Lotnictwo cywilne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Manadam




Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KEWR/EPBA

PostWysłany: Nie 2:46, 11 Gru 2005    Temat postu: Dziecko w samolocie.

Mam pytanko odnosnie dziecka w samolocie.Planujemy przylot do Polski z 15 miesiecznym dzieckiem.Czy w samolocie sa specjalne foteliki dla dzici(moze trzeba zabrac swoj Razz ),jak dzieci znosza dluga podroz ok 9 godzin.Bardzo prosze o odpowiedz doswiadczonych pasazerow Very Happy .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PolishAir42




Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 124
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: DAB (Daytona Beach Int'l/Florida)

PostWysłany: Nie 4:58, 11 Gru 2005    Temat postu:

Nie wiem do jakiego dokladnie wieku ale dzieci siedza na kolanach u doroslych...dopiero po wieku (moze 3-4 lata?) maja osobne normalne miejsce...a no wlasnie. Nie znosze malcow ktorzy wyja przez caly lot..wkurzajace na maksa na ale nic nie da sie zrobic..najczesciej zdaje mi sie z powodu zmiany cisnienia w uszac...podobno boli to malolatkow wiecej.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabik




Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KORD/EPKK

PostWysłany: Nie 5:40, 11 Gru 2005    Temat postu:

Infant (z ang. niemowle) jest to dziecko w wieku do 2 lat i placi 10% ceny biletu (przynajmniej w StarAlliance) jezeli siedzi na kolanach doroslego.
15 miesiecy to juz siedzi, no nie? Smile Maja takie krzeselka dla dzieci siedzacych. Ale chyba musisz wykupic normalne miejsce.
@PolishAir42
Ciekawe jak sie bedziesz zachowywal jak bedziesz mial swoje Smile
Tez Cie bedzie wkurzac??
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WZZ048




Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 288
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPPO/EPRZ

PostWysłany: Nie 14:16, 11 Gru 2005    Temat postu:

Tak jak widziałem to np:w RYANAIRze, W!ZZie i EUROLOTcie małe dzieci trzymane są przez rodziców na kolanach! Aczkolwiek jasnym jest, że jeśli obok jest wolne miejsce i rodzice mają jakiś fotelik dla malucha to mogą go w nim posadzić! Tylko jak będzie z montażem takiego sprzętu do fotela w samolocie to już nie wiem bo ojcem jeszcze nie jestem! Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witek Z
Moderator



Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 1095
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WAW

PostWysłany: Nie 17:56, 11 Gru 2005    Temat postu:

Już spieszę informować - obie moje córki latają dość często i zaczynały bardzo wcześnie. Latanie z dzieckiem, które w dniu powrotu nie skończyło 2 lat to sama przyjemność. 1. Dziecko leci za darmo lub za 10% ceny biletu. 2. Dziecko nie płaci opłat lotniskowych. 3. Nie ma własnych pomysłów i przeważnie śpi.
Jeśli chodzi o problemy to: 1. Katar - jeżeli dziecko jest podziębione to kaplica. Zapchany nos powoduje zapchanie trąbki eustachiusza, która zapewnia odpowietrzenie uszu. Jak wiadomo w trakcie lądowania zachodzą znaczne zmiany ciśnień i dziecko mogą boleć uszy - a to ozacza, że ostatnie 45 min. upłynie wam w krzyku. Ponieważ jedyną metodą jest połykanie śliny, więc artefaktem niezbędnym jest smoczek, lizak, cukier itd 2. Problem miejsca - darmowy bilet oznacza brak miejsca. Trzymanie dzieciaka przez 8 h na rękach to obłęd (i dla trzymającego i dla trzymanego) - ja zawsze zabierałem tzw. "bujacz", czyli taki fotelik samochodowy z kabłąkiem. No ale on wymaga miejsca. Ja zawsze negocjowałem z paniami w odprawie biletowej i prosiłem je żeby nie zajmowały tego mijsca koło nas. Raz się nie udało, ale wtedy samolot też nie był 100% full i stewka przesadziła nas. 3. W samolotach dalekodystansowych bywa specjalne łużeczko zawieszane na ścianie przed pierwszym rzędem foteli w sekcji - to byłoby wyjście super, ale o to trzeba zapytać w biurze przewoźnika. 4. Na większości cywilizowanych lotnisk jest pokój dla małych dzieci (na Okęciu też) - tam można przesiedzieć nawet kilka godzin, boprzeważnie jest przewijacz, umywalka, podgrzewacz do słoików no i rodzaj placyku zabaw, więc warto. 5. Dziecko - z wyjątkiem problemu uszu nie powinno odczuwać jakichkolwiek niedogodności związanych z lotem. Jak jest ok, to przeważnie nie orientuje się że np. samolot wystartował itd.
Chyba to tyle


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Manadam




Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KEWR/EPBA

PostWysłany: Nie 20:09, 11 Gru 2005    Temat postu:

Wielkie DZIEKUJE za odpowiedzi.Witek a jak jest z tymi dziecmi na kolanach,podczas startu przypinasz sie pasami razem z dzieckiem?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
higher




Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 52
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 21:07, 11 Gru 2005    Temat postu:

Manadam napisał:
Wielkie DZIEKUJE za odpowiedzi.Witek a jak jest z tymi dziecmi na kolanach,podczas startu przypinasz sie pasami razem z dzieckiem?


Osoba lecąca z dzieckiem na ręku dostaje "seat- belt extension"- taki dodatkowy pas, w który zapina się dziecko


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabik




Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KORD/EPKK

PostWysłany: Nie 23:07, 11 Gru 2005    Temat postu:

Odnosnie zajmowanego miejsca w samolocie to proponuje przy kupnie biletu o ile to mozliwe zarezerwowac miejsce tak jak napisal Witek zaraz za sciana (i najlepiej jak to w B767 rzedy A,B lub F,G - nie siedzisz przed ekranem, w razie czego nie przeszkadzasz innym).
Tak na marginesie to na wiosne bede mial premiere z przelotem w towazystwie 3 miesiecznego synka wiec dokladnie sie dowiem i przetestuje na sobie wszelkie niedogodnosci... Smile
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witek Z
Moderator



Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 1095
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WAW

PostWysłany: Nie 23:44, 11 Gru 2005    Temat postu:

higher napisał:
Manadam napisał:
Wielkie DZIEKUJE za odpowiedzi.Witek a jak jest z tymi dziecmi na kolanach,podczas startu przypinasz sie pasami razem z dzieckiem?


Osoba lecąca z dzieckiem na ręku dostaje "seat- belt extension"- taki dodatkowy pas, w który zapina się dziecko


No dokładnie tak. Jak osoba jest szczupła to wystarczy sam pas. W niektórych liniach jest specjalny pas, który nie tyle wydłuża, co przyczepia dziecko do pasa rodzica.

Zapomniałem jeszcz o jednej opcji - której ja nie mogę stosować bo jestem grubasem. Jeżeli lecisz z żoną i dzieckiem, to pewną opcją jest siedzenie we 3 osoby w 2 fotelach. UWAGA: do tego numeru potrzebny jest podnoszony podłokietnik. A takiego nie ma w pierwszych rzędach. Konkludując, jeżeli linia nie oferuje niczego ekstra (jak to łużeczko) to należy zastanowić się nad normalnym podwójnym.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Manadam




Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KEWR/EPBA

PostWysłany: Pon 3:22, 12 Gru 2005    Temat postu:

Pokrzyzowaliscie Nam plany.Mielismy leciec LH B747 z przesiadka do Warszawy ale biorac pod uwage podwujny start i ladowanie ,to skazani jestesmy na LOT i B767.Gabik My lecimy pod koniec stycznia wracamy pod koniec lutego,jak wrocimy to opowiem jak mina lot.Co do uciazliwosci dzieci podczas lotu to sie niespotkalem z tym osobiscie(6 lotow KEWR-EPWA i kilka lokalnych)ale slyszalem ze dzieciaki potrafia zajsc za skore.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabik




Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KORD/EPKK

PostWysłany: Pon 4:47, 12 Gru 2005    Temat postu:

Widze ze Twoje dziecko rodzilo sie w Stanach (skoro to pierwszy lot z dzieckiem do Polski to tak wnioskuje). I wobec tego mam pytanie. Sory za offtopic. Ile czekales na birthcertificate dla dziecka (mam na mysli akt urodzenia ze szpitala potrzebny do wyrobienia paszportu)? jeszcze raz sory za offtopic i mam nadzieje ze moderator nie zamknie tematu...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PolishAir42




Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 124
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: DAB (Daytona Beach Int'l/Florida)

PostWysłany: Pon 6:35, 12 Gru 2005    Temat postu:

Gabik napisał:
Infant (z ang. niemowle) jest to dziecko w wieku do 2 lat i placi 10% ceny biletu (przynajmniej w StarAlliance) jezeli siedzi na kolanach doroslego.
15 miesiecy to juz siedzi, no nie? Smile Maja takie krzeselka dla dzieci siedzacych. Ale chyba musisz wykupic normalne miejsce.
@PolishAir42
Ciekawe jak sie bedziesz zachowywal jak bedziesz mial swoje Smile
Tez Cie bedzie wkurzac??
Pozdrawiam


Sluchaj, dwie sprawy. Pierwsza sprawa to male dzieci jak wyja to draznia wszystkich...druga sprawa...ja nie mowie rodzicom nigdy nic bo wiem ze jest trudno i nie da sie nic zrobic....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witek Z
Moderator



Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 1095
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WAW

PostWysłany: Pon 10:01, 12 Gru 2005    Temat postu:

Manadam napisał:
Pokrzyzowaliscie Nam plany.Mielismy leciec LH B747 z przesiadka do Warszawy ale biorac pod uwage podwujny start i ladowanie ,to skazani jestesmy na LOT i B767.Gabik My lecimy pod koniec stycznia wracamy pod koniec lutego,jak wrocimy to opowiem jak mina lot.Co do uciazliwosci dzieci podczas lotu to sie niespotkalem z tym osobiscie(6 lotow KEWR-EPWA i kilka lokalnych)ale slyszalem ze dzieciaki potrafia zajsc za skore.


Oj, nie tak pochopnie. Proponuję najpierw pójść do biura Lufy i się dowiedzieć. To nie jest moja ukochana linia, ale ofertę dla infantów może mieć. Warto zapytać. W LOcie nie będzie żadnych udogodnień. No ale lot będzie non stop. Po pierwsze pogadać w biurze, zadzwonić i o wszystko wypytać


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rob_sad




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 760
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznan

PostWysłany: Pon 10:14, 12 Gru 2005    Temat postu:

Niecaly rok temu lecialem LH FRA-SIN dzieciakow bylo bardzo duzo .. na tyle ze zabraklo dla nich miejsc a pierwszych siedzeniach w przedzialach.

Z tego co zauwazylem w tych pierwszych rzedach w 747 LH istnieje mozlwosc zamontowania tacy-blatu jako lozeczka dla dziecka - tak ze sobie spi przed samymi rodzicami i nikomu nie przeszkadza. Stewki tez widzialem ze lataly przy tych dzieciach calkiem sporo (ale nei wiem czy z wlasnej woli czy na prosbe rodzicow Wink
Pierwsza sprawa to koniecznie rezerwowac pierwsze miejsca w przedziale - bo to one sa dla dzieci - a jesli i to sie nie uda to widzialem jak stewka prosila ludzi tam siedzacych o zamiane by ci z dzieckiem mogli tam siedziec - glupio sie nie zgodzic Wink
Z okolo 4-5 dzieci w moim przedziale przez ponad polowe przelotu zadne nie plakalo - nawet sie wyspalem Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wr50m2
Moderator



Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 663
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPSC,EPSD,TXL

PostWysłany: Pon 12:39, 12 Gru 2005    Temat postu:

My lecieliśmy z 5-cio miesięczną córką do Paryża ze SkyEurope. (w sumie SZZ-WAW-ORY-WAW-SZZ)

Miejsca niemowlak nie ma, ale jakoś wszyscy pamiętali, o tym, żeby obok nas było zawsze wolne miejsce. To bardzo sympatyczne.

Faktycznie, w Locie i SkyEurope dostaje się taki minipasek, przyczepainy do pasa rodzica.

W SkyEurope kupilismy miejsca w jakiejs super promocji, więc nasza córa zapłaciła najwięcej z nas (50zł) Wink.

W Locie chyba leciała za jakieś grosze.

Lot zniosła super, tylko raz zrobiła kilkuminutową "jazdę", już nad Paryżem.

Pokój dla matki z dzieciem na Okęciu to zbawienie! Smile Smile

Na Orly niczego takiego nie ma. Po prostu w kiblu jest przewijak.

O wiele trudniejsze od samego lotu było dotarcie z Orly do hotelu w centrum miasta o 23:00 ze zmęczonym, marudnym dzieciem.






Pokój dla matki z dzieckiem na Okęciu





Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Lotnictwo cywilne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin