Forum Forum lotnictwa Strona Główna Forum lotnictwa
To tu spotykają się pasjonaci lotnictwa by troszkę o nim podyskutować.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

EPWR Spotters?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Wrocław - Strachowice (EPWR/WRO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bus127




Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPWR

PostWysłany: Pon 14:17, 22 Sty 2007    Temat postu: EPWR Spotters?

Witam,

Pytanie do wszystkich robiących zdjęcia:czy warto się zorganizować wzorem Kolegów z innych miast: Gdańsk, Poznań, Kraków?
Znalazłem 3 powody za:
1. Lepszy przepływ informacji: co i kiedy przylatuje?
2. Promocja spottingu oraz promocja naszego wspaniałego miasta - co może niektórym wyda się przesadzona.
3. Jeszcze większa przychylność władz lotniska, SOL-u itd.

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł_EPWR




Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPWR

PostWysłany: Pon 15:38, 22 Sty 2007    Temat postu:

Wg mnie nie ma potrzeby na razie zakładania stowarzyszenie spotterów we Wrocławiu. Na dzień dzisiejszy "etatowych" spotterów z tego forum jest we Wrocławiu trzech (FlyWRO, Sebastianl i ja) plus jeden kolega, który na forum się nie udziela, ale wysyła zdjęcia na anet i może trzy osoby, które prezentują zdjęcia na forum. Jeżeli chodzi o przepływ informacji to nie ma z tym problemu i w razie potrzeby kontaktujemy się ze sobą telefonicznie bądź właśnie przez forum. Jeżeli jesteś zainteresowany taką formą to daj znać na Priva. Co do przychylności władz lotniska i SOL'u to jest ona najbardziej liberalna ze wszystkich lotnisk w Polsce. SOL u nas jest bardzo przychylny i nie robi jakichkolwiek problemów. Zresztą kilka miesięcy temu dostałem pismo od byłego Prezesa w którym wszystko jest napisane i na które można się powoływać: http://www.lotnictwo.fora.pl/viewtopic.php?t=3418 Uważam też za duży plus właśnie brak takiego stowarzyszenie (mam na myśli wszelkie kwestie formalne). Żeby robić zdjęcia z ciekawych miejsc na innych lotniskach w Polsce musisz mieć kamizelki, identifikatory lub być z osobami, które są w stowarzyszeniu. W innym przypadku zaraz ciekawi się Tobą SOL lub Policja i są zbędne nerwy. U nas każdy może czuć się swobodnie i nikt mu nie będzie robił problemów. Ma to duże plusy szczególnie w przypadku spotterów z innych krajów. Ja też jadąc za granicę na lotnisko chciałbym nie mieć żadnych problemów ze strony służb mundurowych, a szczególnie w przypadku nieznajomości języka.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elcin




Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 73
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław/EPWR

PostWysłany: Pon 20:21, 22 Sty 2007    Temat postu:

wydaje mi sie ze moglibysmy stworzyc taka "organizacje" kiedy beda wakacje troche blizej bo wtedy jest wiecej czasu i przynajmniej ja bede czesciej jezdzil na lotnisko wydaj mi sie ze pozostale osoby tez beda chcialy wtedy stworzyc epwr spotters.

PS.Zbliżają się ferie w jakby byla takja mozliwosc to prosze o pisanie do mnie na PW kiedy cos specjalnego przyleci do nas (najlepiej dzien wczesniej zebym mogl zaplanowac sobie dzien)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magic




Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Słupsk/Wrocław

PostWysłany: Pon 22:38, 22 Sty 2007    Temat postu:

Jesli o mnie chodzi to jestem na forum od niedawna i ciezko jest mi sie wypowiedziec czy jest taka potrzeba. Z drugiej strony widze, ze na forum udziela sie raptem kilka osob. glownie spotterow, a od czasu do czasu ktos zabierze glos w temacie nie zwiazanym z fotkami. Przegladalem starsze posty i jakis czas temu pisywalo ciutke wiecej osob, wiec moze taki maly apel - piszcie ! Smile A jesli jest wiecej osob spottujących to ujawnijcie sie i wtedy zobaczymy ile jest nas naprawde Smile
magic


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skyeyee




Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 2:16, 23 Sty 2007    Temat postu:

To ja też poproszę o info na maila o ciekawych maszynach Smile



pozdr,
Skyeye


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filipg




Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 93
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 16:16, 23 Sty 2007    Temat postu:

moze stwozyc ankiete czy ktos robi zdjęcia czy nie??
tak mozna by sie dowiedziec ile jest osób robiących zdjęcia
a co do samego pomysłu to jestem neutralny bo zdjecia robie od niedawna (co widac po moich zdjeciach)i niewiem co dokładnie daje takie cos


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebastianl




Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 128
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 7:23, 24 Sty 2007    Temat postu:

pozostaje tez cel takiego stowarzyszenia? robić coś żeby było i żeby sobie ukuć kamizelkę to trochę marne. Informacje wymieniamy na bieżąco ( FlyWro, Paweł, ja ) i możemy to grono powiększyc bez zakładania stowarzyszenia. Gdyby założenie EPWR Spotters miało wymierne efekty/korzyści byłby sens. A tak - dalej będziemy siedzieć pod płotem lub w krzakach tyle że z pomarańczowym kubraczkiem z napisem. Oczywiście jak inicjatywa będzie duża i będzie nam "raźniej" to włączę się w działania. Na dzień dzisiejszy jest dobrze, jak jest.
Co do SOL-u to mogę potwierdzić - miałem tą przyjemność przy terminalu ( chyba zainteresowali się tym że mój synek szalał na płocie ). Pełna kultura, sprawdzenie dowodziku, miła gadka ( nawet kobitki tam mają!!!), salut i "miłego dnia". Zyczyłbym innym spotterom takiej "obsługi". Inna rzecz że trzeba ich zrozumieć i też podejśc bez stawiania się. Teoretycznie po tej stronie płotu mógłbym im powiedzieć "pocałujcie mnie w d.." ( patrz link Pawła ) ale po co? Pogadaliśmy o sprawach bieżących, mały pooglądał kajdanki i tyle.

Jestem za zwiększeniem grona "czynnych spotterów" i wymianą informacji, wspólnymi wypadami pod płot itd...za kamizelkami to tak średnio. Za stary jestem chyba na "wożenie się" z pomarańczowym kubraczkiem.
Pozdrowienia dla wszystkich pod płotem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcinwroclaw




Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WRO

PostWysłany: Śro 11:16, 24 Sty 2007    Temat postu:

filipg napisał:
moze stwozyc ankiete czy ktos robi zdjęcia czy nie??
tak mozna by sie dowiedziec ile jest osób robiących zdjęcia
a co do samego pomysłu to jestem neutralny bo zdjecia robie od niedawna (co widac po moich zdjeciach)i niewiem co dokładnie daje takie cos


Ja gerneralnie dopiero zaczynam sie bawic, ale....

nie mam pojecia czy moj aparat OLYMP [3MP],[2,8 O. ZOOM] da rade. Bo na plycie pewnie tak, ale juz z drugiej strony, przy startach lub ladowaniach, obawiam sie ze moz byc cienko...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebastianl




Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 128
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 11:58, 24 Sty 2007    Temat postu:

no to czeka Cię zakup "zabawek" albo zmiana miejsca pracy:)
ale jak się wciągniesz to nie ma siły, odłożysz ostatni grosz na dobry sprzęt. Szkoda tylko że na EPWR niewiele się dzieje....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bus127




Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPWR

PostWysłany: Śro 14:44, 24 Sty 2007    Temat postu:

Jak to nic się nie dzieje? Pada snieg.. Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skyeyee




Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 19:39, 24 Sty 2007    Temat postu:

marcinwroclaw napisał:

Ja gerneralnie dopiero zaczynam sie bawic, ale....

nie mam pojecia czy moj aparat OLYMP [3MP],[2,8 O. ZOOM] da rade. Bo na plycie pewnie tak, ale juz z drugiej strony, przy startach lub ladowaniach, obawiam sie ze moz byc cienko...



No minimalnie potrzebujesz zooma 4-5x zeby moc robic z tarasu widokowego albo z parkingu. A nawet na podejściu by dało radę, tylko że ten olimp może mieć za wolny autofokus.

Na początek mogę Ci polecic panasonic lumix fz 3 albo 4 albo 5.

Fz3 powinien kosztować około 600zł.

Jest łatwy, AF daje radę, zoom 12x i stabilizacja optyczna a obiektyw f/2.8 !!!
Jedyna wada to duże szumy przy wyższych ISO, ale na to jest NEAT Image.

Zycze milej zabawy Smile


Pozdr,
Skyeye


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skyeyee




Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 19:44, 24 Sty 2007    Temat postu:

marcinwroclaw napisał:

Ja gerneralnie dopiero zaczynam sie bawic, ale....

nie mam pojecia czy moj aparat OLYMP [3MP],[2,8 O. ZOOM] da rade. Bo na plycie pewnie tak, ale juz z drugiej strony, przy startach lub ladowaniach, obawiam sie ze moz byc cienko...



No minimalnie potrzebujesz zooma 4-5x zeby moc robic z tarasu widokowego albo z parkingu. A nawet na podejściu by dało radę, tylko że ten olimp może mieć za wolny autofokus.

Na początek mogę Ci polecic panasonic lumix fz 3 albo 4 albo 5.

Fz3 powinien kosztować około 600zł.

Jest łatwy, AF daje radę, zoom 12x i stabilizacja optyczna a obiektyw f/2.8 !!!
Jedyna wada to duże szumy przy wyższych ISO, ale na to jest NEAT Image.

Zycze milej zabawy Smile


Pozdr,
Skyeye


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcinwroclaw




Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WRO

PostWysłany: Pią 13:01, 26 Sty 2007    Temat postu:

dzieki za podpowiedz Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam1984




Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 19:32, 07 Lut 2007    Temat postu:

Witam wszystkich!

Ja tez często robie zdjęcia na EPWR. Myślę, że powołanie EPWR Spotters miałoby sens, jeśli moglibyśmy czasem się dostać na płytę lotniska. W przeciwnym wypadku nie ma to najmniejszego sensu. Zdjęcia pod płotem może robić każdy i o prawie każdej porze dnia. Wieczorkami wypadałoby uprzedzić o tym SOL
Co do ciekawych samolotów, to dajcie znać jak coś będzie. Narazie poluje na B757 Fischer Air, niestety ostatnio nie dogadałem się z SOL i w momencie kiedy przylecial siedziałem sobie w komisariacie:)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bus127




Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPWR

PostWysłany: Śro 20:13, 07 Lut 2007    Temat postu:

Hm..dziwne, cóż takiego zrobiłeś, że Ciebie zamknęli? Ostatnio będąc wieczorem na lotnisku SOL dwa razy mnie spisał, ale w sumie byli bardzo grzeczni.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Wrocław - Strachowice (EPWR/WRO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin