Forum Forum lotnictwa Strona Główna Forum lotnictwa
To tu spotykają się pasjonaci lotnictwa by troszkę o nim podyskutować.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakość zdjęć w tym dziale.

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Samoloty pasażerskie nad Polską
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wr50m2
Moderator



Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 663
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPSC,EPSD,TXL

PostWysłany: Pon 16:17, 15 Sty 2007    Temat postu:

Joorek napisał:



Spoko, mnie to wystarczyło (poprzednia strona).


Zawsze zastanawiam się, jaki wzniosły cel przyświeca autorom takich zdjęć, że decydują się to zamieszczać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
savvy




Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oborniki Śląskie

PostWysłany: Pon 16:38, 15 Sty 2007    Temat postu:

Joorek napisał:
Cele są różne. W tym przypadku to niewątpliwie chęć wiedzy o tym, co się widziało.


thx Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigBoySKAVI




Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków, SKAVI

PostWysłany: Pon 21:41, 15 Sty 2007    Temat postu:

wr50m2 napisał:

Przecież to jakaś żenada. Bo niby "co" się widziało? Szare mazy, nazywasz "czymś"? Popatrz na zdjęcie powyżej i próbuj równać w tę stronę.


A czy nie uważasz, że tutaj bardziej powinna się liczyc pasja i chęć zdobywania wiedzy? Jeśli mamy pokazywac tylko zdjęcia wybitne to proszę bardzo. Niech zostanie tutaj, trzech, czterech autorów i tyle. Nie każdego stać na taki sprzęt, którym będzie możliwe zrobienie "super" zdjęć. Zresztą była tu już kiedyś dyskusja na ten temat.
[...]
Radek

Wycieczki osobiste usunąłem. Proszę załatwiać je na priv. krzys121


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Blank




Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 148
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Choszczno, UL996, UL29, UP31

PostWysłany: Pon 22:01, 15 Sty 2007    Temat postu:

Jeżeli moge wtrącic swoje skromne zdanie..
Ja nie jestem za wstawianiem tylko zdjęć wybitnych, ale wstawianie zdjec na których widać białą plamę i kawałem jakiegoś przewodu mija sie chyba z celem?
Ja rozumiem, chęć pokazania, pochawalenia się. Rozumiem bo sam to na początku przeżywałem, ale troszkę samooceny i samokrytki przydałoby się.
Pozdrawiam

PS
BigBoySKAVI i po co te osobiste wycieczki ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piwi




Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 999
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Dąbrowa Górnicza [epkt_spotters]

PostWysłany: Pon 22:31, 15 Sty 2007    Temat postu:

Bezsensowna dyskusja. Zdjęcia mają głównie wartość dokumentalną. Postawcie się w sytuacji autora, którego pierwsze w życiu zdjęcia są tu komentowane w taki sposób. Ale tu nie chodzi o to, według mnie dopóki na zdjęciu widać zarysy sylwetki jest to zdjęcie jak najbardziej użyteczne i możemy wiele informacji z niego wyciągnąć.
Niektórzy chyba sądzą, że jakość zdjęć na forum przekłada się na jego poziom, a jest to kompletna bzdura, także możecie spać spokojnie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
panmichu




Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 58
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wyrzysk , WLKP

PostWysłany: Pon 22:37, 15 Sty 2007    Temat postu:

Nie do konca moge sie zgodzic z tym, ze nie nalezy zamieszczac gorszych zdjec. Nie kazdy moze kupic sobie sprzet taki jakby chcial. W wielu osobach jest pasja i staraja sie ja realizowac przy sprzecie, ktory posiadaja. A gwarantuje, ze przy wiekszej ilisci robionych zdjec beda dochodzic do coraz lepszych efektow. A w innym przypadku kiedy ktos powie nawet z dobrymi intencjami, osoby te moga sie znechecic. Sam pamietam jak robilem podobne zdjecia na poczatku marnym kodakiem, ale cieszylem sie z tych zdjec i chcialem robic coraz lepsze (wiaze sie to ze zmiana sprzetu). Jednak od czegos kazdy musi zaczac i rozwijac swoje umiejetnosci. Ja jestem za tym aby kazdy zamieszczal swoje zdjecia lepsze i gorsze. A dla osob , wklejajacych te gorsze moge powiedziec, ze koledzy ktorzy troche zjerzdzaja wasze zdjecia maja na celu to abyscie sie starali i w pewnym momencie osiagnecie naprawde niezly poziom czego wszystkim zycze. Michal

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebacyw




Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 285
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPBY / Bydgoszcz :)

PostWysłany: Pon 23:56, 15 Sty 2007    Temat postu:

Gdyby tutaj miały być zamieszczane tylko "te najlepsze" zdjecia to temat ten calkowice by "zamarł"-z powodu tego, ze nie mozna by bylo zamieszczac zdjec lepszych i tych mniej lepszych...
Nie kazdy ma super spszet..., tutaj chodzi takze o raport dotyczacy danego samolotu na danej pozycji ktory kieruje sie..., a zdjecie to tylko dokumentacja...wiec jakosc nie jest najważniejsza...Zdjecie moze być zrobione nawet bez zoomu, wazne, aby cos przedstawiało...
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcino2




Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 417
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPBK

PostWysłany: Wto 0:03, 16 Sty 2007    Temat postu:

sebacyw napisał:
Zdjecie moze być zrobione nawet bez zoomu, wazne, aby cos przedstawiało...
Pozdrawiam


Ale czasem są przegięcia totalne, jak samolot zajmuje 5% zdjęcia a reszta to czyste niebo Confused Trzeba wyciąć i pokazać to co najcenniejsze Wink
A jakość zdjęć pozostawmy osobie ktora ja zamieszcza, jeśli uważa, że zamieszczenie tego zdjęcia wniesie coś nowego na forum, a także ta osoba dowie się coś wiecej z tego zdjęcia od innych to jak najbardziej takie zdjęcie powinno być zamieszczone.

Ale nie dyskutujmy tutaj na ten temat...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
savvy




Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oborniki Śląskie

PostWysłany: Wto 9:12, 16 Sty 2007    Temat postu:

Blank napisał:
Jeżeli moge wtrącic swoje skromne zdanie..
Ja nie jestem za wstawianiem tylko zdjęć wybitnych, ale wstawianie zdjec na których widać białą plamę i kawałem jakiegoś przewodu mija sie chyba z celem?
Ja rozumiem, chęć pokazania, pochawalenia się. Rozumiem bo sam to na początku przeżywałem, ale troszkę samooceny i samokrytki przydałoby


Blank - zdjecie jest do dupy to fakt ... koniec kropka!
Jedyny powód wystawienia tej foty to chec konsultacji z Joorkiem. Chopak stanał jak zwykle na wysokosci zadania. Wam potrzeba super zdjęcia do rozpoznania maszyny[nalepiej takiego zeby regi bylo widac]chlopakowi wystarczy rozmyta plamka, smugi, kierunek, czas, lokalizacja i widzi w tym bardzo żadkiego SQ A340 na najdluzszym rejsie swiata.

Joorek nastepnym razem odezwe sie na priv'a Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
savvy




Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oborniki Śląskie

PostWysłany: Wto 9:25, 16 Sty 2007    Temat postu:

marcino2 napisał:

Ale czasem są przegięcia totalne, jak samolot zajmuje 5% zdjęcia a reszta to czyste niebo Confused Trzeba wyciąć i pokazać to co najcenniejsze


kadrowanie w przypadku tej konkretnej foty nie mialo sensu...jakos jeszcze bardziej by spadla i nici z rozpoznania...tacy fachowcy powinni to wiedziec Sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzys121
Administrator



Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 514
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 9:30, 16 Sty 2007    Temat postu:

Cytat:
kadrowanie w przypadku tej konkretnej foty nie mialo sensu...jakos jeszcze bardziej by spadla i nici z rozpoznania...tacy fachowcy powinni to wiedziec Sad

Chodzi o to, zeby po prostu wyciac zbedne niebo itd. Jakosc nie spadnie, a zmniejszy sie wielkosc zdjecia. Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebacyw




Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 285
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPBY / Bydgoszcz :)

PostWysłany: Wto 9:36, 16 Sty 2007    Temat postu:

marcino2 napisał:

Ale czasem są przegięcia totalne, jak samolot zajmuje 5% zdjęcia a reszta to czyste niebo Confused

No chyba że chcemy pokazać długość smugi kondensacyjnej, lub kilka samolotow, to w tedy jak najbardziej, zdjecie bez kadru(oczywiscie pomniejszone Wink )
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Samoloty pasażerskie nad Polską Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin