Forum Forum lotnictwa Strona Główna Forum lotnictwa
To tu spotykają się pasjonaci lotnictwa by troszkę o nim podyskutować.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Młodzi piloci nie chca latać F-16
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Lotnictwo wojskowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Air-ways




Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 8:45, 23 Gru 2006    Temat postu: Młodzi piloci nie chca latać F-16

"ŻW": młodzi piloci nie chcą latać na F-16

"Życie Warszawy": W przyszłym roku do Polski przylecą kolejne samoloty F-16. Czy jednak będzie kto miał na nich latać?
Gazeta podkreśla, że w dęblińskiej Szkle Orląt - Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych - po raz pierwszy przeprowadzono egzaminy dla absolwentów szkół wyższych. Uczelnia szuka kandydatów na pilotów wojskowych. Okazało się, że liczba chętnych jest mniejsza niż liczba miejsc.

Po 20-miesięcznym szkoleniu cywilni magistrzy mają stać się pilotami samolotów bojowych, transportowych i śmigłowców. W dęblińskiej szkole kształci się obecnie 60 podchorążych. - Małe zainteresowanie naborem w Dęblinie może wynikać z ogromnej różnicy zarobków pilotów wojskowych i cywilnych. Podporucznik pilot zarabia na starcie około 3 tys. zł, piloci w liniach lotniczych kilkakrotnie więcej - mówi mjr Wiesław Grzegorzewski, rzecznik prasowy Sił Powietrznych.


_________________
[link widoczny dla zalogowanych] , [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piopil




Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPWR/WRO

PostWysłany: Sob 9:26, 23 Gru 2006    Temat postu: Re: Młodzi piloci nie chca latać F-16

Air-ways napisał:
" Okazało się, że liczba chętnych jest mniejsza niż liczba miejsc.


Ciekawe, niby taka pożądana uczelnia, a wychodzi na to, że zgłosiło się mniej niż 20 osób bo tyle było miejsc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafalik




Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jedlicze (Krosno - EPKR)

PostWysłany: Sob 9:46, 23 Gru 2006    Temat postu:

Chętnych jest mnóstwo, zarówno do lotów na F-16 jak i wogóle do WSOSP...ale Ci, którzy naprawdę marzą o lataniu w wojsku, którzy byli by najlepszymi pilotami nie mogą się dostać do WSOSP...bo po prostu nie mają pleców! Gdyby rekrutacja była przeprowadzana uczciwie to chętnych na pewno było by więcej (o wiele)...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
icekcz




Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 11:22, 23 Gru 2006    Temat postu:

A ja nie chcę latać na F-16.Wesołych Świąt. Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lemiu




Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 16:14, 23 Gru 2006    Temat postu:

Chyba to nie jest kwestia protekcji tylko wymagań i zainteresowania. Powiedzmy ,że mamy wielkiego pasjonata lotnictwa ,który niestety ma wade wzroku i nie przechodzi testów np. na wirówce i co? Osoba ta jest bardzo zawdiedziona i mści się na uczelni pisząc takie bzduryna forum jak np. płatna protekcja... częściowo nie zaprzeczxam tej tezie ,gdyż korupcja jest popularna w naszym państwie...No cóż może WSOSP powinno obniżyć standart rekrutacji. Lecz ma to swoje dobre i złe strony..no ale cóż czemu nie?...Wesołych Świąt...
.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ikar6




Dołączył: 01 Lis 2006
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: OPOLSKIE

PostWysłany: Sob 16:20, 23 Gru 2006    Temat postu: Co za tym stoi

Zgadzam się z Rafalikiem.Do Dęblina zawsze było mnustwo chętnych, tylko teraz ktoś tak miesza że sytuacja jest jaka jest.Komu to służy?Napewno nie
lotnictwu polskiemu na wysokim poziomie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kostrogaj




Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 24
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gąbin-Płock-Poznań

PostWysłany: Sob 18:31, 23 Gru 2006    Temat postu:

Panowie bzdety opowiadacie. Jakie plecy?????? Wiara po prostu się nie nadaje i tyle. Jak ukończyłem 8 klas baaaaaardzo chciałem być pilotem wojskowym. Tylko, że ślepy jestem na jedno oko i wiem ze i tak mogę tylko na miotle polatać. To nie studia filologii czy też Polibuda, że trzeba plecy szerokie mieć. Wiara się do tego nie nadaje. Po prostu albo są ślepi jak ja....Albo inne mają schorzenia. Tylko, że ja nadal kocham lotnictwo a inni opluwają i piszą brednie. Niestety, ale wymagania są wielkie. Latanie to nie układ, ale żelazne zdrowie i nauka. Ci, co tego nie rozumieją są zawsze w pierwszej linii pisząc bzdury o układach. Jak znam życie to większość to albo anemicy albo kochający inaczej. Proszę o rzetelność rzetelność a nie głupawe domniemania. Pozdrawiam

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Atco




Dołączył: 06 Paź 2005
Posty: 1284
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 18:49, 23 Gru 2006    Temat postu:

Dzięki za głos rozsądku. Mi już brak siły na prostowanie opowieści o tym, jak to w każdej instytucji jedyną drogą zdobycia posady jest protekcja.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafalik




Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jedlicze (Krosno - EPKR)

PostWysłany: Sob 19:07, 23 Gru 2006    Temat postu:

Ja przechodziłem badania do WSOSP w tym roku...wzrok rewelacyjny, zresztą pełen okaz zdrowia ze mnie. Przeszedłem 3-dniowe badania w dęblinie i co??...nie dopuszczono mnie do WIML-u, gdyż jak powiedzial mi pewien starszy chorąży, a później podpułkownik, że nie do dostanę "przepustki" do WIML-u bo i tak mnie nie przyjmią bo, (cytat:) "nie mam żadnego wsparcia" (czyt."pleców") I nie byłem jedynym, który usłyszał te słowa. Więc nie krytykuj mojej wypowiedzi na ten temat bo wiem jak jest w rzeczywistości.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ikar6




Dołączył: 01 Lis 2006
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: OPOLSKIE

PostWysłany: Sob 20:41, 23 Gru 2006    Temat postu:

Kolego "Kostrogaj"temat jest że młodzi nia chcą a nie mogą a to chyba coś innego.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drzemi
Moderator



Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 276
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPMM

PostWysłany: Sob 22:02, 23 Gru 2006    Temat postu:

kostrogaj napisał:
To nie studia filologii czy też Polibuda, że trzeba plecy szerokie mieć.

Że niby na polibudę albo filologię się dzięki plecom dostaje, a do Dęblina nie? Nie zauważyłem osób, które dzięki plecom się dostały na filologię u siebie na roku. Za to znam osoby, które się do Dęblina nie dostały (bo po 2 czy 3 rezonansie magnetycznym kręgosłupa, lekarz patrząc na ostatni od razu wyeliminował tą osobę, mimo że 2 wcześniejsze nie wykazały żadnych wad, ogólnie jakieś śladowe ilości osób przeszły, a potem nagle pojawiła się reszta, nie wiadomo skąd i bez problemów się dostała) oraz słyszałem o osobach z okolicy, które się dostały, nie dzięki plecom, tylko kopercie, mając dość poważne wady m.in. wzroku. No chyba, ąe daltonizm się dopuszcza.

Co nie znaczy, że cały nabór Dęblina to osoby, które w inny sposób, niż 'normalne' kwalifikacje się tam dostały... Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafalik




Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jedlicze (Krosno - EPKR)

PostWysłany: Sob 22:57, 23 Gru 2006    Temat postu:

Masz Drzemi 100% racje. Albo plecy albo gruba koperta z przyjemna zawartością dla portfela. A co do ostatniego zdania...hmmm...to moze wyliczali kto ma wejść a kto nie z tych "normalnych"...hehe. Ale wiem, że zdecydowana większość była ze "swoich".
Nawet się spotkałem z takim przypadkiem, że delikwent (z "plecami") szedł tam na siłę Razz!!! hehe...smieszne...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
saab900




Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łańcut (okolice)

PostWysłany: Sob 23:03, 23 Gru 2006    Temat postu:

No dobra ...
I takiego tłuka o kiepskim zdrowiu, co go wujek generał poparł wypchaną kopertą, posadzą za sterami F-16 wartego bądź co bądź te kilka zielonych papierów.
Ludzie: myślcie trochę !

Że jakiś procent dostaje się z poparciem to oczywiste - żyjemy w Polsce.
Ale, że jeden, czy drugi nie dostał sie - znaczy byli lepsi ( i nie koniecznie mieli poparcie)

To mój pogląd na sprawę


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafalik




Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jedlicze (Krosno - EPKR)

PostWysłany: Sob 23:20, 23 Gru 2006    Temat postu:

Cytat:
No dobra ...
I takiego tłuka o kiepskim zdrowiu, co go wujek generał poparł wypchaną kopertą, posadzą za sterami F-16 wartego bądź co bądź te kilka zielonych papierów.

Ale kogo to interesuje czy ten ktoś ma jedno oko czy trzy i czy jest tłukiem. Gość jest pilotem...nie patrzą sią na niego, że jest kiepski...ważne, że ma tatusia generała lub głębokie kieszenie. Oczywiste, że jaki by nie byl z niego głupek to i tak zrobią z niego lotnika.
Bardzo prawdopodobne...a nawet pewne, że Ci "normalni" byli by lepszymi pilotami...bo chcą to robić z pasji do latania, a Ci "po rodzinie" to bywa tak, że tatusiowie prawie na siłę ich wpychają do WSOSP mówiąc, że "to dobra fucha, będziesz dobrze w życiu ustawiony" itp itd...myślę, że nie ma co komentować.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slepowron




Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 1520
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KOAK

PostWysłany: Sob 23:42, 23 Gru 2006    Temat postu: Re: Młodzi piloci nie chca latać F-16

Air-ways napisał:
Dęblinie może wynikać z ogromnej różnicy zarobków pilotów wojskowych i cywilnych. Podporucznik pilot zarabia na starcie około 3 tys. zł, piloci w liniach lotniczych kilkakrotnie więcej

No tak, tylko zeby zostac pilotem w "liniach" trzeba na to sporo szmalu no i pozniej szczescia jak sie nawet wszystkie licencje ma w kieszeni, ciekawe ilu jest naprawde takich kandydatow ktorzy faktycznie wachaja sie dlugo czy pojsc do Deblina czy byc pilotem cywilnym, ciekawe ile bo ja bym sie zalozyl ze jest to garstka. Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Lotnictwo wojskowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin