Forum Forum lotnictwa Strona Główna Forum lotnictwa
To tu spotykają się pasjonaci lotnictwa by troszkę o nim podyskutować.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

MON kupuje 7 śmigłowców .

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Lotnictwo wojskowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin747




Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 320
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 19:27, 22 Gru 2006    Temat postu: MON kupuje 7 śmigłowców .

Polacy będą latać nad Afganistanem w Mi-17

Miało nie być polskich śmigłowców w Afganistanie, ale będą. Resort obrony kupi siedem helikopterów Mi-17 przystosowanych do działań w górach. Teraz polscy piloci muszą nauczyć się forsownych lotów przy skałach - pisze DZIENNIK.

Dynamicznych lotów w górach polscy piloci tak intensywnie wcześniej nie ćwiczyli. Teraz muszą pokonać obawy związane z lądowaniem blisko skał. "Przeszli już szkolenie w rejonie zagrożenia lawinowego w Tatrzańskim Parku Narodowym. Opanowali podejmowanie rannych z górskich ścieżek oraz techniki górskiego pilotażu" - mówi DZIENNIKOWI gen. broni Waldemar Skrzypczak, dowódca Wojsk Lądowych. W ćwiczeniach pomagali doświadczeni w akcjach w ekstremalnych warunkach ratownicy TOPR.

Piloci dostaną siedem śmigłowców Mi-17 kupionych w ekspresowym tempie od rosyjskiej firmy. Maszyny mają mieć wzmocnione silniki i łopaty. "Prawdopodobnie w ich kupnie będzie pośredniczył Bumar" - mówi DZIENNIKOWI Piotr Paszkowski, rzecznik MON.

Śmigłowce to najlepszy środek transportu dla komandosów i innych żołnierzy z grupy bojowej, którzy będą walczyć z terrorystami w górach. Mi-17 zabiera na pokład do 30 ludzi. Osłania z powietrza żołnierzy walczących w terenie - można go wyposażyć w rakiety i pociski. Gdyby wojsko zostało zaatakowane, podejmie rannych (może ich zabrać 20).

Mi-17 mają wesprzeć z powietrza polski batalion, który będzie działać w Afganistanie, w tzw. Regionie Wschód. To górzysty teren. Za region odpowiadają Amerykanie. "Będą tam stacjonować trzy bataliony amerykańskie i jeden polski" - mówi szef Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor. "Pewne zadania będziemy wykonywać razem z Amerykanami. Jeżeli będą to zadania trudniejsze, dostaniemy dodatkowo od nich wsparcie lotnicze i wsparcie w zakresie rozpoznania" - dodaje.
DZIENNIK


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drzemi
Moderator



Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 276
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPMM

PostWysłany: Sob 1:27, 23 Gru 2006    Temat postu: Re: MON kupuje 7 śmigłowców .

Marcin747 napisał:
Piloci dostaną siedem śmigłowców Mi-17 kupionych w ekspresowym tempie od rosyjskiej firmy. Maszyny mają mieć wzmocnione silniki i łopaty. "Prawdopodobnie w ich kupnie będzie pośredniczył Bumar" - mówi DZIENNIKOWI Piotr Paszkowski, rzecznik MON.

Zaraz, zaraz... A to nie są przypadkiem nasze Mi-17 (Mi-8MTV-1), które Bumar miał Irakowi sprzedać, a który się ostatecznie wycofał z tej opcji? One po prostu przeszły remont w Rosji, i chyba nie należą do żadnej rosyjskiej firmy... Mają resurs na 6 lat / 1500h.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baz




Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob 9:55, 23 Gru 2006    Temat postu:

tak to te

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek




Dołączył: 28 Wrz 2005
Posty: 77
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: 20km od POZ/EPPO

PostWysłany: Pią 13:19, 29 Gru 2006    Temat postu:

Tu jest też na ten temat:

http://www.lotnictwo.fora.pl/viewtopic.php?t=4238&start=135

oraz:

http://www.lotnictwo.fora.pl/viewtopic.php?t=5122&start=210


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam G




Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 35
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 15:13, 29 Gru 2006    Temat postu:

Z tego co już wiem to mają pustynne barwy. Bedą dposażone w nasze systemu łączności i przetransportowane do Afganistanu. Bumar miał jeszcze 7 smigłowców zamówionych ale zrezygnował z wiadomych względów.
Śmigłowce te są po kapitalnym remoncie i resurs mają określony na 1500 godzin nalotu. Sporo. Wiec jak ich nie "zdejmą" talibowie to wrócą do Łęczycy szczególnie, ze w 2009 roku odejdą ostatnie Mi - 8 ( obecnie i tak mamy juz tylko eskadrę ) a one dołączą do naszych troszke zubozałych i wyeksploatowanych Mi - 17 aczkolwiek wszystkie mają przejść remonty.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
O MATKO!




Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: wlkp

PostWysłany: Czw 8:54, 04 Sty 2007    Temat postu:

Hej. Maszyny o których mówicie przylatują wkrótce (na dniach) do LK wraz z ekipą RUS
i tam będą przekazane przez BUMAR. Z pewnością stąd też odlecą do Afganistanu(transport via an124)?Mogę się mylić bo Mi24 popłynęły wielką wodą do Iraku.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
G@wron




Dołączył: 15 Gru 2005
Posty: 692
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zamość - EPZA

PostWysłany: Czw 16:18, 04 Sty 2007    Temat postu:

O MATKO! napisał:
Z pewnością stąd też odlecą do Afganistanu(transport via an124)?Mogę się mylić bo Mi24 popłynęły wielką wodą do Iraku.


No cóż Afganistan nie posiada dostępu do morza Wink chyba, że wysadzą je gdzieś w Azji ze statku i jakoś jej przeżucą, ale to raczej bez sensu Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Quantas
Moderator



Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 1150
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Pyrlandia

PostWysłany: Czw 17:33, 04 Sty 2007    Temat postu:

a czy to aby nie są te maszyny które przeleciały z St.Petersburga do EPBY 27 i 28 grudnia ? Zresztą Waldek już to zasugerował.
Fotka śmiglaka po wyciągnięciu z rusłana.
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Lotnictwo wojskowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin