Forum Forum lotnictwa Strona Główna Forum lotnictwa
To tu spotykają się pasjonaci lotnictwa by troszkę o nim podyskutować.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Panasonic FZ50
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Sprzęt i obróbka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafalik




Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jedlicze (Krosno - EPKR)

PostWysłany: Sob 21:54, 20 Sty 2007    Temat postu:

DOKŁADNIE Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Huberts




Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 72
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WAW/EPWA

PostWysłany: Sob 22:24, 20 Sty 2007    Temat postu:

Rafalik napisał:
I tu jesteście w błędzie Razz I FZ30 i FZ50 ma opcje polskiego menu Razz Very Happy Sam widziałem w sklepie Razz Sprzedawca pokazywał mi FZ50 i szybciutko zmienił menu na polskie, to samo było z FZ30 Razz Wink


Z tego co wiem (PANASONIC POLSKA) fz -30 nigdy nie miał Polskiego menu. Strategia Firmy nie przewidywała dużego zainteresowania tym modelem więc nie było sensu ładowac kasy w oprogramowanie. O wiele większy nacisk położono na Fz-7 (łącznie z promocją modelu - w przeciwieństwie do 30-tki) bo był tańszy i (zdaniem działu marketingu Panasonica) bardziej odpowiedni na Polski rynek. Ale, że się szybko nauczyli że okrojone wersje (w domyśle - fz-7) to nie wszystko, bo Polacy sobie cenią dobre produkty, to już w 50-tce wrzucili menu po maszemu.
Na zmianę oprogramowania w 30-tkach było już za późno, bo za chwilę wszedł Fz-50 i nie opłacałoby. Zresztą 30-tki momentalnie zniknęły ze sklepów jak wszedł 50 żeby nie robić sztucznej konkurencji wewnątrz marki (a szkoda bo w magazynach Panasonica leży podobno prawie 2tys. sztuk 30-tek).
Pzdr.

PS. Info z pewnego źródła.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mGuitars




Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 569
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob 23:26, 20 Sty 2007    Temat postu:

Ciekawe co z tymi zapasami 30ek robia... moze powoli trafiaja na Allegro? Bo jednak 1 firma niewielkie ilosci ich sprzedaje caly czas...
Druga sprawa... ponoc 50ka od 30ki wiele lepsza nie jest?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebacyw




Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 285
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPBY / Bydgoszcz :)

PostWysłany: Sob 23:33, 20 Sty 2007    Temat postu:

mGuitars napisał:
Ciekawe co z tymi zapasami 30ek robia... moze powoli trafiaja na Allegro? Bo jednak 1 firma niewielkie ilosci ich sprzedaje caly czas...
Druga sprawa... ponoc 50ka od 30ki wiele lepsza nie jest?

Tak, nawet z tego co słyszałem, jej kłopot to szumy ( z resztą wszystkie FZ mają ten kłopot... )
Moim zdaniem opłaca się bardziej kupić FZ30 od FZ50 ( wnioskuje na opiniach użytkowników )FZ30 jest wart swojej ceny, ale jesli FZ50 ma jeszcze wieksze szumy od FZ30 ( slyszalem, ze jest to spowodowane większą matrycą) to lepiej kupic FZ30...
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Huberts




Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 72
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WAW/EPWA

PostWysłany: Nie 8:42, 21 Sty 2007    Temat postu:

mGuitars napisał:
Ciekawe co z tymi zapasami 30ek robia... moze powoli trafiaja na Allegro? Bo jednak 1 firma niewielkie ilosci ich sprzedaje caly czas...


Może... W końcu Panasonic nie będzie ich wiecznie trzymał w magazynie.

mGuitars napisał:
Druga sprawa... ponoc 50ka od 30ki wiele lepsza nie jest?


Nawet bym pokusił się o dalej idące stwierdzenie że chyba jednak 30-tka jest lepsza od swojej tuningowanej wersji (jak z maluchem-jak mu zapodasz więcej spoilerów to będzie wolniej jeździł bo opór za duży).
Obiektyw ten sam, matryca o tej samej powierzchni a upchali dodatkowe 2mln pix(szuuuumyyyyy), trochę inne oprogramowanie, a iso do 1600 chyba ale i tak od 200 w górę nie da się praktycznie użyć (chrzciny , wesela, imieniny itp od biedy ujdą ale spottng odpada).

Pzdr.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafalik




Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jedlicze (Krosno - EPKR)

PostWysłany: Nie 9:00, 21 Sty 2007    Temat postu:

Cytat:
Tak, nawet z tego co słyszałem, jej kłopot to szumy ( z resztą wszystkie FZ mają ten kłopot... )
Moim zdaniem opłaca się bardziej kupić FZ30 od FZ50 ( wnioskuje na opiniach użytkowników )FZ30 jest wart swojej ceny, ale jesli FZ50 ma jeszcze wieksze szumy od FZ30 ( slyszalem, ze jest to spowodowane większą matrycą) to lepiej kupic FZ30...
Pozdrawiam

Cytat:
Nawet bym pokusił się o dalej idące stwierdzenie że chyba jednak 30-tka jest lepsza od swojej tuningowanej wersji (jak z maluchem-jak mu zapodasz więcej spoilerów to będzie wolniej jeździł bo opór za duży).
Obiektyw ten sam, matryca o tej samej powierzchni a upchali dodatkowe 2mln pix(szuuuumyyyyy), trochę inne oprogramowanie, a iso do 1600 chyba ale i tak od 200 w górę nie da się praktycznie użyć (chrzciny , wesela, imieniny itp od biedy ujdą ale spottng odpada).

Dokładnie, wszystko było by ok, gdyby nie szumy spowodowane tym, że do tej samej matrycy co FZ30 "upchano" dodatkowe 2 Mpx...co w rezultacie spowodowało monster szumy Laughing I nawet nie pomogło zastosowanie jakiegoś lepszego odszumiacza i aparacie. Więc rzeczywiście FZ30 jest pod tym względem lepszy Smile Tylko szkoda, że Panasonic nie puści tych zaległych 30-tek w Polske, po sklepach Sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafalik




Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jedlicze (Krosno - EPKR)

PostWysłany: Sob 9:26, 27 Sty 2007    Temat postu:

A mam takie pytanie Smile w FZ50 jest opcja zmniejszenia ilości Mpx w fotce (w ustawieniach) i jednocześnie zwiększa się zoom Smile Jeśli bym tak znmiejszył z 10 na 8 Mpx to mogę liczyć na zmniejszenie szumów Smile ??

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RzEmYk




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPKK

PostWysłany: Sob 13:35, 27 Sty 2007    Temat postu:

Rafalik napisał:
A mam takie pytanie Smile w FZ50 jest opcja zmniejszenia ilości Mpx w fotce (w ustawieniach) i jednocześnie zwiększa się zoom Smile Jeśli bym tak znmiejszył z 10 na 8 Mpx to mogę liczyć na zmniejszenie szumów Smile ??

Nie, bo rozmiar fizyczny i budowa matrycy dalej jest taka sama. Ten zwiększony zoom powstaje z interpolacji i jest to odmiana cyfrowego zoomu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafalik




Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jedlicze (Krosno - EPKR)

PostWysłany: Sob 14:14, 27 Sty 2007    Temat postu:

Dzięki RzEmYk Smile Byłem właśnie w sklepie foto i sam się o tym przekonałem Smile Czyli co...kupić FZ30 Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Sprzęt i obróbka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin