Forum Forum lotnictwa Strona Główna Forum lotnictwa
To tu spotykają się pasjonaci lotnictwa by troszkę o nim podyskutować.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Infant w samolocie.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Lotnictwo cywilne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabik




Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KORD/EPKK

PostWysłany: Sob 5:46, 29 Kwi 2006    Temat postu: Infant w samolocie.

Witam.
Jezeli temat w zlym dziale to prosze o przesuniecie do walsciwego.
Mam takie pytanko do tych co moze cos wiedza na ten temat.
Wybieram sie z 5-cio miesiecznym synkiem do Polski w czerwcu. Wiem ze lecac z infantem i majac miejsce " za sciana" (tzn za ekranem projekcyjnym , toaleta badz "kuchnia" jest mozliwosc zamontowania specjalnej lezanki dla dziecka. Mowa oczywiscie o lotowskim B767. Wiem ze na 100% sa takie przy rzedach CDE - czyli w klasie ekonomicznej 2 szt na caly samolot. Ale czy jest mozliwosc przy AB lub FG (kolo okna)?
Prosze o odpowiedz dla znawcow tematu bo jeszcze nigdy z infantem nie leicalem i nie wiem czego moge sie spodziewac. A pasowaloby przy oknie Smile
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArekK




Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 86
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 7:39, 29 Kwi 2006    Temat postu:

Normalnie to zalatwia sie w ten sposób,ze wczesniej musisz zadzwonic do przewoznika i zarezerwowac sobie takie miejsce,jako "special service"...wtedy mozesz dokladnie dopytac sie i ustalic,ze chcesz konkretnie w tym miejscu,przy oknie,w tym rzedzie,itd...Chodzi tutaj o techniczna strone przygotowania w kabinie...
I dalej normalnie jak wiadomo przydzial miejsca otrzymuje sie przy check-in,ale w tej sytuacji masz mozliwosc wyboru i rezerwacji duzo wczesniej...wtedy na dany dzien i na dany lot masz juz wszystko przygotowane....jest to takze w gestii personelu kabinowego,aby sprawdzic i dopilnowac,ze taki "service" jest prawidlowo zainstalowany na dany lot...tak to sie przynajmniej przedstawia w innych liniach europejskich...na temat LOTu niestety nie wiem...moze ktos bedzie lepiej zorientowany,ale ta droga musisz to zalatwiac...przy check-in bedzie juz za pózno,bo ci dadza to co maja akurat przystosowane...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabik




Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KORD/EPKK

PostWysłany: Sob 13:34, 29 Kwi 2006    Temat postu:

Wlasnie , gdyz przy zakupie biletu (na lotnisku pare dni temu) kasjer mi powiedzial zebysmy byli przy odprawie wczesniej (tzn jak sie odprawa zaczyna) ze takie miejsce przysluguje tyle ze trzeba byc wczesniej bo one sa trzymane na takie wlasnie okazje i nie ma mozliwosci wczesniejszej rezerwacji. I powiedzial cos dziwnego - ze takie miejsca sa tylko w srodkowych rzedach - a jabym chcial wiedziec czy jest taka mozliwosc przy oknie bo z tego co mi znajomy mowil to jest , a kasjer mowil ze "raczej" nie ma.... I teraz nie wiem...
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
S3vSt3R




Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 20:46, 29 Kwi 2006    Temat postu: Infant w samolocie

Jest taka mozliwosc. Lecialem SP-LPC Poznan na trasie ORD - WAW.
W jedna mialem miejsca z luzeczkiem pod oknem od prawej (5FG) a z powrotem 5AB od lewej. Daj znac jesli chcesz zobaczyc zdjecie. Zrobilem w drodze w obie strony.

Przczytaj moj post o tym jak mnie LOT najpierw zalatwil z rezerwacja tych miejsc http://www.lotnictwo.fora.pl/viewtopic.php?t=2157.

S.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
S3vSt3R




Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 20:49, 29 Kwi 2006    Temat postu: Infant w samolocie

Zapomnialem dodac, ze te luzeczka to sa chyba do 6-go miesiaca. Northwest np jest tylko do 5-go miesiaca. Jesi dziecko nie jest za duze to moze numer Ci przejdzie, szczegolnie jesli nie lecisz bezposrednio z ORD lub JFK.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabik




Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KORD/EPKK

PostWysłany: Nie 0:15, 30 Kwi 2006    Temat postu:

No to ciesze sie. Zreszta ten kasjer co mi sprzedawal bilet to wygladal na niedoinformowanego , ale nie wnikam. Moj Mateusz bedzie mial 5 miesiecy w dniu wylotu wiec jest ok. Gorzej z powrotem. Zona bedzie wracac jak maly bedzie mial 7 miesiecy. Ale zona ma dar przekonywania wiec moze sie uda... A ten kasjer powiedzial zeby byc wczesniej wiec bede jak tylko stanowiska odpraw otworza... I mam nadzieje ze LOT takiego numeru nie wywinie.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabec
Moderator



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 1866
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KRK

PostWysłany: Nie 0:23, 30 Kwi 2006    Temat postu:

Gabik napisał:
No to ciesze sie. Zreszta ten kasjer co mi sprzedawal bilet to wygladal na niedoinformowanego , ale nie wnikam. Moj Mateusz bedzie mial 5 miesiecy w dniu wylotu wiec jest ok. Gorzej z powrotem. Zona bedzie wracac jak maly bedzie mial 7 miesiecy. Ale zona ma dar przekonywania wiec moze sie uda... A ten kasjer powiedzial zeby byc wczesniej wiec bede jak tylko stanowiska odpraw otworza... I mam nadzieje ze LOT takiego numeru nie wywinie.
Pozdrawiam

Niby małe dzieci roznął bardzo szybko,ale hmm... nie wierze ze ktokolwiek będzie w stanie odróżnić 6 miesięcznego niemowlaka od 7 miesięcznego.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabik




Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KORD/EPKK

PostWysłany: Nie 2:13, 30 Kwi 2006    Temat postu:

Hmm ale przeciez ma paszport nie? A tam jest data urodzenia...
A tak na marginesie to lece 25 czerwca tego roku o 17.25 czasu lokalnego . W KRK bede o okolo 10. Tak ze fotografujcie LO008 ORD-KRK tego dnia. Moze sie uda trzasnac fotke spotterom na Balicach z pokladu benka - o ile bedzie podejscie na 25 i bede mial miejsce w rzedach AB.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabec
Moderator



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 1866
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KRK

PostWysłany: Nie 2:17, 30 Kwi 2006    Temat postu:

Gabik napisał:
Hmm ale przeciez ma paszport nie? A tam jest data urodzenia...

takie maleństwo ma paszport????? Shocked ciekaw jestem czy takie celnicy byliby w stanie udowodnić ze maleństwo z paszportu jest akurat tym za kogo go rodzice podaja Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabik




Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KORD/EPKK

PostWysłany: Nie 2:20, 30 Kwi 2006    Temat postu:

No niestety. Jest obywatelem USA i nie wypusciliby go bez paszportu. Ma paszport i to ze zdjeciem Smile
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabec
Moderator



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 1866
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KRK

PostWysłany: Nie 2:22, 30 Kwi 2006    Temat postu:

Gabik napisał:
No niestety. Jest obywatelem USA i nie wypusciliby go bez paszportu. Ma paszport i to ze zdjeciem Smile
Pozdrawiam

Wydawało mi się ze dzieci do jakiegoś wieku wpisywali rodzice do swego paszportu i to wystarczyło - jak widać coś się musiało zmienić.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
S3vSt3R




Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 2:27, 30 Kwi 2006    Temat postu:

MOJA CORKA MA PASZPORT NA 10 LAT!!! Wyrobilem jej jak lecielismy do Polski. Mala wtedy 3 miesiace!

Hej Gabik, nie za bardzo rozumiem.... jak kupujesz bilet zaklep te miejsca i tyle. Nie sluchaj glupot o wczesniejszym przyjsciu itp. Zadzwon jeszcze raz i zaklep miejsca teraz i powiedz, zeby Ci przyslali potwierdzenie.

Juz kupiles bilet? Jak nie to sie moze zastaw KLM-em.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabec
Moderator



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 1866
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KRK

PostWysłany: Nie 2:29, 30 Kwi 2006    Temat postu:

S3vSt3R napisał:
MOJA CORKA MA PASZPORT NA 10 LAT!!! Wyrobilem jej jak lecielismy do Polski. Mala wtedy 3 miesiace!

Ciekaw jestem czy jak będzie w wieku 10 lat to jakiś strażnik ja puści przez granice na ten paszport Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slepowron




Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 1520
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KOAK

PostWysłany: Nie 3:05, 30 Kwi 2006    Temat postu:

Gabec napisał:

Wydawało mi się ze dzieci do jakiegoś wieku wpisywali rodzice do swego paszportu i to wystarczyło - jak widać coś się musiało zmienić.

W USA nawet noworodek potrzebuje wlasny paszport Laughing Ale waznosc takiego paszportu jest tylko na 5 lat - przynajmniej tak bylo z moimi dziecmi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabik




Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KORD/EPKK

PostWysłany: Nie 3:16, 30 Kwi 2006    Temat postu:

S3vSt3R napisał:
MOJA CORKA MA PASZPORT NA 10 LAT!!! Wyrobilem jej jak lecielismy do Polski. Mala wtedy 3 miesiace!

Hej Gabik, nie za bardzo rozumiem.... jak kupujesz bilet zaklep te miejsca i tyle. Nie sluchaj glupot o wczesniejszym przyjsciu itp. Zadzwon jeszcze raz i zaklep miejsca teraz i powiedz, zeby Ci przyslali potwierdzenie.

Juz kupiles bilet? Jak nie to sie moze zastaw KLM-em.

Moze i tak zrobie , tyle ze gosc mi powiedzial ze tych miejsc sie nie da zarezerwowac bo one przewidziane sa wlasnie na takie okazje i w stosunku do nich obowiazuje "prawo dzungli" - kto pierwszy ten lepszy. Swoja droga mieszkam 10 minut od lotniska wiec pewnie zrobie tak - przyjade odprawie bagaze , wezme karty pokladowe i pojade do domu. przyjade dopiero tuz przed odprawa paszportowa. A jezeli chodzi o KLM to musialbym leciec z przesiadkami a nie chce tego robic ze wzgledu na dziecko.
A wracajac do paszportu - jak wyrabialem dziecku to pytalem (na poczcie - bo tutaj sie wyrabia pasport na poczcie i nawet zdjecie zrobia) co bedzie za kilka lat. W odpowiedzi uslyszalem zebym sie nie martwil i tyle. Faktycznie , przeciez dziecko kilkuletnie zasadniczo rozni sie od noworodka czy kilkumiesiecznego bobasa Very Happy
pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Lotnictwo cywilne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin