Forum Forum lotnictwa Strona Główna Forum lotnictwa
To tu spotykają się pasjonaci lotnictwa by troszkę o nim podyskutować.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

A380 ewakuowany w 90 sekund.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Lotnictwo cywilne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Danny




Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1208
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EIDW

PostWysłany: Pon 11:28, 27 Mar 2006    Temat postu: A380 ewakuowany w 90 sekund.

Wg niektorych raportow nawet w 80 sekund 873 osoby zdolaly sie ewakuowac z A380 uzywajac zaledwie polowy dostepnych wyjsc ewakuacyjnych. Jeden nieszczesnik zlamal noge.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabec
Moderator



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 1866
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KRK

PostWysłany: Pon 11:42, 27 Mar 2006    Temat postu: Re: A380 ewakuowany w 90 sekund.

Danny napisał:
Wg niektorych raportow nawet w 80 sekund 873 osoby zdolaly sie ewakuowac z A380 uzywajac zaledwie polowy dostepnych wyjsc ewakuacyjnych. Jeden nieszczesnik zlamal noge.

[link widoczny dla zalogowanych]


Danny, Airbus nie od wczoraj produkuje samoloty, zatrudnia wielu specjalistow i baaaaaaaaaaaaaaaaardzo bym sie zdziwili gdyby A380 nie przeszedl tego testu. W koncu w jakims celu zaprojektowano 16 drzwi. Tak samo piszesz ze w uzyciu bylo zaledwie polowa wyjsc ewakuacyjnych, tyle ze jest to normalnosc, jeden z warunkow certyfikacji, wiec robienie z tego wielkiego wydarzenia mija sie z celem. Kazdy taki pozytywny test przybliza nas do szansy aby sie przeleciec tym wielorybkiem, aczkolwiek wiecej satysfakcji sprawilaby mi informacja o poztytywnym zaliczeniu testy wytrzymalosc ktory pare tygodni temu A380 oblal


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Danny




Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1208
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EIDW

PostWysłany: Pon 12:46, 27 Mar 2006    Temat postu:

Jest to w pewnym sensie wydarzenie bo wielu sceptykow twierdzilo, ze bedzie to prawie niemozliwe przy takiej ilosci ludzi. Ale rozumiem Twoje rozczarowanie Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witek Z
Moderator



Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 1095
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WAW

PostWysłany: Pon 14:22, 27 Mar 2006    Temat postu:

O to bardzo dobra informacja, tym ważniejsza, że ostatnio A380 nie przeszedł testów wytrzymałościowych, więc ewakuacja staje się elementem bardzo, ale to bardzo ważnym Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabec
Moderator



Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 1866
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KRK

PostWysłany: Pon 14:32, 27 Mar 2006    Temat postu:

Witek Z napisał:
O to bardzo dobra informacja, tym ważniejsza, że ostatnio A380 nie przeszedł testów wytrzymałościowych, więc ewakuacja staje się elementem bardzo, ale to bardzo ważnym Wink

Witek, nie kpij sobie z tego wielkiego sukcesu. Wyobraz sobie ze lecisz tym pieknym wielorybem, zachwycasz sie jego wielkoscia, ogromem przestrzeni jaka udalo sie konstruktorom wygospodarowac (pominmy fakt ze siedzisz na gorym pokladzie przy oknie i przy Twoich legendarnych wymiarach nie bardzo mozesz sie zmiescic) a tu nagle slyszysz trzask i zauwazasz pojawiajace sie pekniecia na skrzydle. Na szczescie pilot byl profesjonalista i zanim skrzydlo sie calkiem rozlecialo udalo mu sie posadzic maszyne na ziemi. Oczywiscie wszystko zaczyna sie palic... a Ty dzieki temu ze akurat ten model tak wspaniale i bezproblemowo przeszedl testy ewakuacyjne wychodzisz z tej katastrofy tylko z polamanymi nogami i licznymi popazeniami... ale jednak zywy Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witek Z
Moderator



Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 1095
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WAW

PostWysłany: Pon 14:43, 27 Mar 2006    Temat postu:

A to oni go ewakuowali na ziemi Shocked Shocked Shocked Eeee, to lipa, ja myślałem że im się tak udało w locie Wink To rzeczywiście nie wiem o co to całe halo Exclamation

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
G@wron




Dołączył: 15 Gru 2005
Posty: 692
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zamość - EPZA

PostWysłany: Pon 16:29, 27 Mar 2006    Temat postu:

Tyle, że w realnych warunkach, gdzie ludzie są prawdziwimi paxami, a nie "statystami" byłoby to duuuużo trudniejsze Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piwi




Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 999
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Dąbrowa Górnicza [epkt_spotters]

PostWysłany: Pon 16:53, 27 Mar 2006    Temat postu:

Nie zapomniajmy o panice która w sytuacji prawdziwego awaryjnego lądowania mogła by mieć bardzo zgubne skutki.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Coddy




Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 624
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 17:33, 27 Mar 2006    Temat postu:

Gabec napisał:
Witek Z napisał:
O to bardzo dobra informacja, tym ważniejsza, że ostatnio A380 nie przeszedł testów wytrzymałościowych, więc ewakuacja staje się elementem bardzo, ale to bardzo ważnym Wink

Witek, nie kpij sobie z tego wielkiego sukcesu. Wyobraz sobie ze lecisz tym pieknym wielorybem, zachwycasz sie jego wielkoscia, ogromem przestrzeni jaka udalo sie konstruktorom wygospodarowac (pominmy fakt ze siedzisz na gorym pokladzie przy oknie i przy Twoich legendarnych wymiarach nie bardzo mozesz sie zmiescic) a tu nagle slyszysz trzask i zauwazasz pojawiajace sie pekniecia na skrzydle. Na szczescie pilot byl profesjonalista i zanim skrzydlo sie calkiem rozlecialo udalo mu sie posadzic maszyne na ziemi. Oczywiscie wszystko zaczyna sie palic... a Ty dzieki temu ze akurat ten model tak wspaniale i bezproblemowo przeszedl testy ewakuacyjne wychodzisz z tej katastrofy tylko z polamanymi nogami i licznymi popazeniami... ale jednak zywy Wink


Khhh, khhh,
Przepraszam ale to zakrawa już na kabaret.
Próbowałem sobie wyobrazić A380 lub jakikolwiek samolot
z dyndającym lub ledwo trzymającym się skrzydłem i dzielnego
pilota, który robi wszystko żeby tą maszynę usadzić.
Nic tylko zaśpiewać "lecą, lecą samoloty..... a z pierwszego samolotu,
wyszło dzielnych dwóch pilotów, dwóch pilotów"....

Nie sądzę, aby w warunkach zasymulować panikę i prawdziwe
zachowanie tłumu.
Sam kiedyż przeżyłem rozwałkę silnika w trakcie startu - wiem
co wtedy robią ludzie...

Pzdr,
Paweł Guraj.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł_EPWR




Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPWR

PostWysłany: Pon 17:55, 27 Mar 2006    Temat postu:

Nie wiem czy jest to prawda, ale gdzieś kiedyś słyszałem, że Boeing przeprowadzał test ewakuacji wykorzystując do tego celu studentów. Dla pierwszych kilkunastu osób, którym uda się wysiąść z samolotu były wysokie nagrody pieniężne. To miało na celu odwzorować panikę wsród pasażerów.Pomysł wydaje się być dobry, szczególnie, że młodzi studenci są w stanie zrobić wiele dla ciągle brakującej gotówki w ich portfelach Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcinj
Moderator



Dołączył: 29 Wrz 2005
Posty: 1499
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 18:11, 27 Mar 2006    Temat postu:

panika to jakby były kary Smile))

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Danny




Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1208
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EIDW

PostWysłany: Pon 18:39, 27 Mar 2006    Temat postu:

G@wron napisał:
Tyle, że w realnych warunkach, gdzie ludzie są prawdziwimi paxami, a nie "statystami" byłoby to duuuużo trudniejsze Wink

W realnych warunkach sprawdzono to ostatnio na A340 w Toronto. Nawet zlamanej nogi nie bylo.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flower




Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 42
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: EPWA

PostWysłany: Pon 19:01, 27 Mar 2006    Temat postu:

Paweł_EPWR napisał:
Nie wiem czy jest to prawda, ale gdzieś kiedyś słyszałem, że Boeing przeprowadzał test ewakuacji wykorzystując do tego celu studentów. Dla pierwszych kilkunastu osób, którym uda się wysiąść z samolotu były wysokie nagrody pieniężne. To miało na celu odwzorować panikę wsród pasażerów.Pomysł wydaje się być dobry, szczególnie, że młodzi studenci są w stanie zrobić wiele dla ciągle brakującej gotówki w ich portfelach Smile

Ja widziałem film z tego wydarzenia i powiem tak: z ewakuacją miało to mało wspólnego. Każdy tylko kombinował jak szybciej wyjść nie bacząć na nic, a problem z takim testem moim zdaniem polega na tym, że w trakcie prawdziwej ewakuacji spora część pasażerów komuś jeszcze pomaga w wyjściu z samolotu (małe dziecko, żona, młodsza siostra itd). Czyli nie jest to owczy pęd na złamanie karku. Nie twierdzę, że cały samolot to są rodziny z małymi dziećmi, ale nie jest też tak, że lecą sami studenci, którzy zachowują się jakby przed chwilą otworzyli im nieczynny od 4 miesięcy dziekanat Wink W samolocie nigdy nie ma samych indywidualistów. Stąd twierdze, że ten pomysł jest trochę nietrafiony.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
t.wojtek




Dołączył: 24 Paź 2005
Posty: 76
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 15:04, 28 Mar 2006    Temat postu:

Witek Z napisał:
A to oni go ewakuowali na ziemi Shocked Shocked Shocked Eeee, to lipa, [...]

Kurde, Witek, ostrzegaj przed żartami bo pół kanapki mam na monitorze, a z drugiej połowy otrzepuje się kolega z przeciwnej strony biurka Wink
A żeby nie było nazby offtopicznie - widzieliście na bodaj Discovery problemy z grawitacyjnym wysunięciem głównego podwozia? Wydawało mi się, że przy tak zaawansowanych konstrukcjach takie kwiatki nie wychodzą.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Carte




Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań /Rzeszów

PostWysłany: Wto 17:51, 28 Mar 2006    Temat postu:

Oficjalne info na stronce Airbusa: [link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Lotnictwo cywilne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin