Forum Forum lotnictwa Strona Główna Forum lotnictwa
To tu spotykają się pasjonaci lotnictwa by troszkę o nim podyskutować.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Najkrótsza trasa lotu rejsowego??
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Lotnictwo cywilne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Butik




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 67
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: MEDUR

PostWysłany: Wto 20:53, 17 Sty 2006    Temat postu: Najkrótsza trasa lotu rejsowego??

Moim kadydatem jest HEL-TLL, którą dziś miałem okazję pokonać ATR72 linii AERO (należąca do Finnair).Zmierzony czas - od zajęcia pasa w Helsinkach do opuszczenia pasa w Tallinie dokładnie (co do sekundy) 20 minut. To jest jakieś 70km w linii prostej przez zatokę.

Jakieś pomysły na coś krótszego??

Tak swoją drogą, mimo iż mam na koncie ok tysiąca lotów pasażerskich pierwszy raz dziś leciałem tyłem (takie mają ustawienie siedzeń z przodu samolotu). Dziwne, ale i ciekawe uczucie - polecam Wink.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slepowron




Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 1520
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KOAK

PostWysłany: Wto 21:06, 17 Sty 2006    Temat postu:

w czym problem?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Butik




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 67
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: MEDUR

PostWysłany: Wto 21:11, 17 Sty 2006    Temat postu:

Tytuł wątku nic nie mówi? Zapytują Szanownych Grupowiczów, czy wiedza jaka jest najkrótsza trasa rozkłądowego lotu rejsowego i przedstawiam swojego kantydata. Czekam na ewentualne info i czymś krótszym.

W czym problem?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Butik dnia Wto 21:12, 17 Sty 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pb299




Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 207
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z lasu

PostWysłany: Wto 21:22, 17 Sty 2006    Temat postu:

Eee, taka stara zagadka Smile
Westray - Papa Westray, dwie (słownie 2) minuty Islanderem Loganairu.
[link widoczny dla zalogowanych]

/p.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slepowron




Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 1520
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KOAK

PostWysłany: Wto 21:28, 17 Sty 2006    Temat postu:

pb299 napisał:
Eee, taka stara zagadka Smile
Westray - Papa Westray, dwie (słownie 2) minuty Islanderem Loganairu.


Zgoda. W USA jest rejsowa trasa w stanie Waszyngton trwajaca 5 minut. Ale ta w Szkocji jest faktycznie najkrotsza.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witek Z
Moderator



Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 1095
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WAW

PostWysłany: Wto 22:06, 17 Sty 2006    Temat postu: Re: Najkrótsza trasa lotu rejsowego??

Butik napisał:

Tak swoją drogą, mimo iż mam na koncie ok tysiąca lotów pasażerskich pierwszy raz dziś leciałem tyłem


Hehe, co do krótkiej trasy to tych podanych przez kolegów przebić nie sposób, choć Warszawa-Łódź też mieści się w kategorii krasnalej, ale za to już kilka razy leciałem tyłem, choć mam tylko kilkaset lotów na koncie. Nie jest to takie trudne bo ATRy42 Eurolotu też mają dwa miejsca tyłem.

PS. Michał a leciałeś bokiem - ja tak Laughing Laughing Laughing

PS2. AAa teraz sobie pomyślałem, że Ty przecież mogłeś lecieć w każdej pozycji w kokpicie swojego 737


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Butik




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 67
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: MEDUR

PostWysłany: Wto 22:35, 17 Sty 2006    Temat postu: Re: Najkrótsza trasa lotu rejsowego??

Witek Z napisał:
Hehe, co do krótkiej trasy to tych podanych przez kolegów przebić nie sposób,

Rzeczywiście nie do pobicia.

Witek Z napisał:
choć Warszawa-Łódź też mieści się w kategorii krasnalej,

Jest jednak minimalnie dłuższa chyba.

Witek Z napisał:
ale za to już kilka razy leciałem tyłem, choć mam tylko kilkaset lotów na koncie. Nie jest to takie trudne bo ATRy42 Eurolotu też mają dwa miejsca tyłem.

Nigdy wcześniej nie miałem okazji usąść na tym siedzeniu. Z tylną kofiguracją leciałem jeszcze Dashem 4 z Plymouth do Newquay, ale też tylne miejsce nie przypadło mi w udziale.

Witek Z napisał:
PS. Michał a leciałeś bokiem - ja tak Laughing Laughing Laughing

Nie. Ale za tydzień zaczynam PPLa, to różne rzeczy mogą się zdarzyć Wink

Witek Z napisał:
PS2. AAa teraz sobie pomyślałem, że Ty przecież mogłeś lecieć w każdej pozycji w kokpicie swojego 737

Cały pic ciekawych pozycji w prawdziwych samolotach polega na tym ,że tam czujesz ruch i różne pozycje dają różne wrażenie. Muój symulatorek jest niestety przytroczony do podłogi i za cholerę nie chce się poruszyć.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HermesParis




Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: POZ/GVA/DUS

PostWysłany: Śro 0:37, 18 Sty 2006    Temat postu: Re: Najkrótsza trasa lotu rejsowego??

Butik napisał:
pierwszy raz dziś leciałem tyłem (takie mają ustawienie siedzeń z przodu samolotu). Dziwne, ale i ciekawe uczucie - polecam Wink.


ja nie lubie tych siedzen, bo jak jest komplet na pokladzie, to nie wiadomo gdzie sie patrzec, zeby komus w oczy nie patrzec... Laughing i do tego ostatnio wlasnie na tych siedzeniach na POZ-MUC w ATR42 na przeciwko mnie siedzial jakis koles -"koneser wina" - i jak zaczal je siorbac, mieszac w buzi i inne tam takie, to nie wiedzialem jak powstrzymac sie od smiechu... Embarassed (niech sobie wino smakuje w domu albo na branzowych imprezach, ale nie w samolocie komus prosto w trwarz Laughing Laughing )

a co do krotkih tras, to dodalbym jeszcze Malta (La Valetta) - Gozo - co prawda wykonywane helikopterami, ale tez baaaaaaaardzo maly dystans Wink

niedawno na airliners.net byla dyskusja wlasnie o ultra-krotkich trasach lotow rejsowych - proponuje probe odszukania tego Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Austrian
Moderator



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 286
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa (EPWA)

PostWysłany: Śro 8:59, 18 Sty 2006    Temat postu:

Nie wiem czy jakaś linia lata na tej trasie rejsowo ale gdyby tak było to bardzo któtka trasa w sercu Europy. Mam na myśli połączenie 2 stolic: Wiedeń i Bratysława.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
k_sko




Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 520
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 9:40, 18 Sty 2006    Temat postu:

He he, jest taka trasa, z tym że wykonywana autokarem Wink jako rejs SkyEurope.

KS


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witek Z
Moderator



Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 1095
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WAW

PostWysłany: Śro 22:27, 18 Sty 2006    Temat postu: Re: Najkrótsza trasa lotu rejsowego??

Butik napisał:
Muój symulatorek jest niestety przytroczony do podłogi i za cholerę nie chce się poruszyć.


Myślę, że to sytuacja przejściowa i jeszcze trochę podłubiesz i.... (swoją drogą coś opis działań na stronie zatrzymał się już dawno


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabik




Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KORD/EPKK

PostWysłany: Nie 6:52, 12 Lut 2006    Temat postu:

Znalazlem rejs NWA1581, nieuwierzycie: z ORD do MDW... Raptem 3 minuty lotu DC9-30... Czyli z Chicago do Chicago... (i tutaj chetnie bym wstawil obrazek jako dowod ale nie zabardzo sie da a serwera swojego nie mam). A co dziwne ze w druga strone nie ma polaczenia... (btw taki numer lotu jest jeszcze z MDW do DTW ale kilka godzin wczesniej). Ciekawe.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slepowron




Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 1520
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KOAK

PostWysłany: Nie 10:27, 12 Lut 2006    Temat postu:

Gabik napisał:
Znalazlem rejs NWA1581, nieuwierzycie: z ORD do MDW... Raptem 3 minuty lotu DC9

Question Gdzie te 3 minuty znalazles?. W zyciu nie przelecisz tej trasy w 3 minuty biorac pod uwage taxi, start i podejscia w MDW oraz odleglosc tych lotnisk. NWA1581 laczy Jacksonville z MDW poprzez Detroit, nie ma zadnego tu ORD. NWA1581 dzisiaj zostal wyjatkowo poslany do ORD ze wzgledu na pogode poczym wrocil do MDW i zajelo mu to nie 3 tylko 35 minuty. Cala ta informacja jest na stronie NWA wystarczy tylko rozumiec co sie czyta.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gabik




Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 614
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: KORD/EPKK

PostWysłany: Nie 16:11, 12 Lut 2006    Temat postu:

Ja nie podaje tego za strona NWA tylko uniwersalnego rozkladu. I godzina startu z ORD byla 3.16p a ladowania w MDW 3.19p tak wiec po dodaniu lub tez odjeciu wychodzi 3 minuty... A czy rozklad podaje czas odlotu liczac odpiecie rekawa ? czy moment startu? I ktora linia lotnicza czas przelotu podaje lacznie z taxi czy manewrami przy podejsciu?
Na NWA nawet nie zajrzalem... Korzystam z rozkladu flytecomm.com i tam znalazlem takie cos i to przypadkiem. I cos niezabardzo mi to wygladalo na divert bo ta godzina ladowania na ORD byla duuuzo wczesniej... A temo rozkladowi wierze bo korzystam z niego jak sie na spotting wybieram i podaja duzo bardziej zblizone godziny startow czy ladowan niz rozklady linii lotniczych...
Fakt faktem ze dzisiaj juz jest normalnie Smile
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Butik




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 67
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: MEDUR

PostWysłany: Nie 16:22, 12 Lut 2006    Temat postu:

>A czy rozklad podaje czas odlotu liczac odpiecie rekawa ?
>czy moment startu?

Odpięcia od rękawa

>I ktora linia lotnicza czas przelotu podaje lacznie
>z taxi czy manewrami przy podejsciu?

Każda


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum lotnictwa Strona Główna -> Lotnictwo cywilne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin